Другий транш кредиту МВФ об'ємом 1,7 мільярдів доларів буде направлено на поповнення резервів Національного банку України, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
"Міністерство фінансів вітає сьогоднішнє рішення Ради директорів МВФ про надання Україні другого траншу кредиту у розмірі 1,7 мільярдів доларів в рамках чотирирічної Розширеної програми фінансування Міжнародного валютного фонду (Extended Fund Facility, EFF). Даний транш, надходження якого очікується в найближчі дні, буде направлений на поповнення резервів Національного банку України", - йдеться в повідомленні міністерства.
У свою чергу, віце-прем'єр України Геннадій Зубко в інтерв'ю "5 каналу" повідомив, що транш МВФ буде витрачено на оплату газу, боргів і поповнення резервів НБУ.
"Транш МВФ, він йде як макрофінансова допомога, частина піде на підтримку і фінансову стабілізацію саме фінансової системи країни, частина піде на виплати, у тому числі і за газ, і за борги попередніх періодів. І тому це більше макрофінансова допомога, якою буде користуватися мінфін для того, щоб стабілізувати ситуацію в економіці", - заявив він.
Розширена програма фінансування EFF є головною складовою плану Міністерства фінансів щодо стабілізації економіки України та закладення фундаменту для відновлення її зростання, починаючи з 2016 року.
"У поєднанні з глибинними і амбітними реформами, які здійснюються урядом України, отримання нового траншу буде сприяти подальшому відновленню економіки та зміцненню довіри до фінансових ринків, як з боку інвесторів, так і українських громадян", - зазначили у відомстві.
Сьогодні, 31 липня, Рада директорів МВФ схвалила виділення другого траншу Україні на суму 1,7 мільярда доларів в рамках кредиту розширеного фінансування.
Другий транш є частиною Розширеної програми фінансування на загальну суму 17,5 мільярдів доларів, чотирьох річне фінансування за якої пов'язане з виконанням Україною програми реформ.
Перший транш кредиту на 5 мільярдів доларів, що становить майже 30 відсотків від загальної суми кредиту, Україна отримала відразу після схвалення програми в березні 2015 року.
DT.UA у статті "Структурні маяки від МВФ: камені спотикання" писало, що досі саме ці зобов'язання були чи не єдиними реальними економічними реформами, які проходять у країні. Найчастіше вони виконувалися виключно заради заліку, що викликало критику, мовляв, функціонери з Вашингтона не особливо заглиблюються в суть, а наші раді старатися та "косметикою" підміняють реально необхідні структурні зміни. Але настав момент, коли умови угоди з МВФ наштовхнулися на багатомільярдні інтереси в парламенті.