Міністерство фінансів України завершить процес реструктуризації боргів 12 листопада, повідомляє прес-служба Мінфіну.
"Завершення реструктуризації зовнішнього боргу України, включаючи випуск нових облігацій зовнішньої державної позики України для кредиторів, які мають на це право, очікується 12 листопада 2015 року", - йдеться в повідомленні.
"Умови реструктуризації були схвалені для 13 серій непогашених державних та гарантованих державою єврооблігацій на зборах кредиторів 14 жовтня 2015 року. Умови реструктуризації не були схвалені тільки для серії облігацій зовнішньої державної позики в розмірі 3 млрд дол. США, строк погашення яких настає в грудні 2015 року. Відповідно, власники цих облігацій не зможуть отримати нові боргові цінні папери України", - йдеться в заяві Мінфіну. При цьому відомство не називає цих власників.
Завершення процедури обміну облігацій означає реструктуризацію зовнішнього боргу України в розмірі 15 млрд і зниження суми боргу на 20% (3 млрд.), відзначає Мінфін. "Це дозволить Україні уникнути сплати боргу в розмірі 8,5 млрд. дол. США, строк погашення якого за попередніми облігаціями настає протягом наступних чотирьох років", - йдеться в заяві.
Мінфін зазначає, що "всі міжнародні партнери України підтримали необхідність здійснення реструктуризації боргового".
27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20 відсотків держборгу в рамках реструктуризації зовнішнього комерційного боргу на суму близько $ 19,3 млрд. Домовленість досягнута не з усіма кредиторами, а тільки зі спеціальним комітетом, які контролюють близько $ 9 млрд.
Юлія Самаєва у статті для DT.UA писала, що закони по реструктуризації держборгу України на ділі пропонують Україні недостатньо вигідні умови виходу з переддефолтного стану. У цей пакет увійшли чотири законопроекти, які передбачають зміни в Бюджетний кодекс, Закон "Про цінні папери та фондовий ринок", зміни в Податковий кодекс та постанова про забезпечення фінансової стабілізації в рамках програми МВФ.
Ні досягнення попередніх домовленостей з кредиторами, ні ухвалення пакету законопроектів ще не гарантують нам успішної реструктуризації, зазначає автор.
Детальніше про особливості реструктуризації держборгу України читайте у статті Палиці в колесах реструктуризації Юлії Самаєвої в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".