Міністерство енергетики та вугільної промисловості України має намір до кінця 2015 року звести до нуля імпорт вугілля та електроенергії з-за кордону.
Такий амбіційний план озвучив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік.
"Ми в балансі (проект прогнозного балансу електроенергії на 2015 рік - ред.) ставимо за залишковим принципом імпорт, тобто, він поставлений на нуль практично по всіх місяцях. Ми сподіваємося, що імпорт електроенергії та вугілля здійснювати не будемо", - сказав він журналістам у Києві в п'ятницю.
У той же час Светелік не виключив, що в разі виникнення форс-мажорних ситуацій імпорт електроенергії все ж буде здійснюватися.
Заступник міністра зазначив, що з квітня Україна практично повністю припинила імпорт електроенергії з Росії, проте зберегла незначні обсяги імпорту (5 млн кВт-годин на місяць), щоб зберегти укладений в грудні 2014 року контракт з російською компанією "Інтер РАО" .
Що стосується вугілля, то, за словами Светелика, проект прогнозного балансу на 2015 року передбачає потреби теплових електростанцій на рівні 28 млн тонн вугілля. Однак, за його словами, міністерство розраховує в поточному році здійснити максимальне завантаження енергоблоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, в той же час блоки, що працюють на антрацитових марках, планується завантажувати для роботи на мінімальному складі обладнання.
У той же час, статистичні дані вказують на скорочення внутрішнього виробництва і споживання електроенергії та вугілля в Україні. Так, виробництво електроенергії в Україні на 12,8%, а видобуток вугілля - на 60% ( порівняно з минулим роком).
Українські енергетики і вугільники критикували Міненерговугілля за імпорт електроенергії та вугілля з Росії, однак глава відомства Володимир Демчишин намагався доводити "вигідність" энергоконтрактов з РФ.