UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінекономіки України пояснили "емоційні речі" Польщі внутрішніми дебатами, очікують підтримки свого плану

Тарас Качка наголосив, що українська сторона "дуже конструктивна" щодо інтересів польських фермерів.

Заступник міністра економіки України, торговельний представник Тарас Качка схиляється до того, що “емоційність” з боку представників Польщі в питанні імпорту українського зерна та іншого продовольства пов'язана з внутрішніми політичними процесами. Українська сторона прагне повернутися до конструктиву та досягти підтримки своєї пропозиції щодо заходів контролю для нашого експорту, заявив Качка у ефірі телемарафону.

"Наша пропозиція базова це конструктив від квітня місяця … За ці місяці наговорено багато, що можна зробити картинку, ніби ми маємо якийсь конфлікт. У цьому є наше таке трошки нерозуміння щодо польських колег, тому що ми пропонуємо конструктивні розв'язання. Чомусь, можливо, через політичні причини, через вибори, можливо хтось там інспірує ці всі речі, це вже теорії політичного аналізу… (пропозиції не схвалюють – ред.)", – сказав він.

Представник Мінекономіки наголосив, що Київ “дуже конструктивний” у питанні врахування інтересів польських аграріїв. Запропонований урядом план дій щодо контролю нібито в першу чергу націлена на це. Механізм, як стверджується, дозволяє реагувати “на будь-які нюанси”.

Читайте також: ЗМІ Польщі про напругу у відносинах з Україною: Зеленський образив Варшаву чи винні польські вибори?

Качка також зауважив, що наша держава готова реалізовувати цей механізм і “контролювати фактично кожне відправлення” з польськими колегами. Водночас, за його словами, міністри у Варшаві бачать негатив в українській позиції.

“Насправді, я думаю, що це день-два. І раціональна сторона візьме верх. І ми зможемо все ж таки вийти, і це буде навіть на користь польському уряду в контексті виборів, і представити той конструктивний механізм, який є”, – зазначив торговельний представник України.

Він висловив думку, що “емоційні речі, які більш ніж очевидно зроблені в контексті політичних дебатів внутрішніх польських, відійдуть” як певна хвиля. Після цього українську пропозицію сприймуть у Польщі, і держави зможуть “спільно врегульовувати ті проблеми на аграрних ринках, які є в і в Україні, і в Польщі”.

Читайте також: В уряді Польщі заговорили про можливе зменшення підтримки України

Також Качка запевнив, що український план моніторингу аграрного експорту “досить схвально” прийняли держави, яких це стосується. З Румунією та Болгарією проводилися додаткові консультації. Механізм продовжують опрацьовувати. У Мінекономіки наголосили, що “український уряд веде себе дуже відповідально і слідує обіцянкам”, які дав Європейській комісії.

Раніше глава польського уряду Матеуш Моравецький зазначив, що його країна може розширити заборону на ввезення агропродуктів з України у разі, якщо остання буде ескалювати конфлікт. Міністерство закордонних справ Польщі терміново викликало посла України у Варшаві через заяви президента України на засіданні Генасамблеї ООН про "перетворення зернової теми на триллер".