Голова МЗС Латвії Едгар Ринкевич вважає, що проект "Північний потік-2" може стати великою проблемою в трансатлантичних відносинах. Про це йдеться в повідомленні на сайті МЗС Латвії за результатами зустрічі в норвезькому місті Ставангер.
За його словами, проект Nord Stream 2 загрожує збільшенням залежності від одного постачальника газу, що суперечить принципам Енергетичного союзу.
"Енергетика – це питання не тільки європейської безпеки, але і трансатлантичних відносин. "Північний потік-2" може стати одним із каменів спотикання для трансатлантичних відносин", - йдеться в повідомленні.
Повідомлялося, що проект "Північного потоку-2" може бути реалізований без участі Данії. Альтернативний маршрут в обхід Данії не потребує додаткових дозволів і не вплине на кінцеву вартість проекту.
21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають США й Україна. Окрім того, проти будівництва газопроводу зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.
Про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".