Керівники профільних міністерств і відомств дійшли висновку, що використання формули "Роттердам+" для визначення ціни на енергоресурси відповідає нормам закону україни "Про ціни та ціноутворення".
У прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі повідомили виданню Delo.ua, що віце-прем'єр, глава МЕРТ Степан Кубів провів нараду, присвячену формулі ціноутворення, з віце-прем'єром Володимиром Кістіоном, міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом, головою НКРЕКП Дмитром Вовком, головою регуляторної служби Ксенією Ляпіною, представниками Мінекономрозвитку і ДФС.
Відповідне доручення Кубіву дав прем'єр-міністр Володимир Гройсман у зв'язку з критикою формули "Роттердам+" з боку експертного співтовариства і ряду політиків.
"Учасники засідання дійшли висновку, що використання даних світових бірж, у тому числі - API2 (порт Роттердам), є раціональною практикою. Тим більше, що ст. 4 закону "Про ціни і ціноутворення" говорить про те, що ціни на внутрішньому ринку повинні орієнтуватися на рівень цін на світовому ринку", - повідомляє видання.
Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.
НАБУ розпочало розслідування і 17 серпня 2017 року провело обшуки в приміщенні НКРЕКП у справі, пов'язаній з утвердженням формули "Роттердам+".
На думку експертів, формула "Роттердам +" стала вершиною схем збагачення в енергетиці.
Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамськи: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".