Кабінет міністрів України найближчим часом розгляне пакет проектів постанов уряду, направлених на впровадження системи держрегулювання трансфертного ціноутворення.
Про це повідомив начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Міністерства доходів і зборів України Микола Мішин.
Під час "круглого столу" у п'ятницю, 13 вересня суд вирішив, що Міндоходів при розробці підзаконних актів з трансфертного ціноутворення виносить їх для громадського обговорення з бізнесом і вносить відповідні коригування після вислуховування зауважень представників реального сектора економіки.
Міндоходів 6 вересня оприлюднило цілий пакет документів з держрегулювання трансфертного ціноутворення та, за словами М.Мішина, ці документи вже пройшли погодження у відповідних міністерствах та відомствах.
"Ці проекти пройшли узгодження у профільних міністерствах і відомствах і найближчим часом, я думаю, їх вже буде прийнято Кабінетом міністрів і опубліковано", - сказав він.
Мішин підкреслив, що всі ініціативи Міндоходів держрегулювання будуть виноситися на громадську раду з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності, що функціонує при міністерстві доходів і зборів.
Він зазначив, що до складу ради входять представники як українського бізнесу, так і зарубіжні інвестори та громадські організації, що, у свою чергу, позитивно позначиться на якості пропонованих до прийняття урядом нормативних та підзаконних документів.
Як повідомлялося, Міністерство доходів і зборів України оприлюднило проекти постанов уряду, направлених на впровадження системи держрегулювання трансфертного ціноутворення шляхом встановлення правил визначення цін на товари для цілей оподаткування в операціях, які визнаються контрольованими згідно з Податковим кодексом України, та запобігання прихованому виведенню капіталу за кордон.
Прийнятий Верховною Радою 4 липня закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України про трансфертне ціноутворення" набрав чинності з 1 вересня без відповідної підзаконної бази. Критика бізнесу полягала в тому, що підприємства не зможуть підготуватися до нових вимог у такий короткий термін, а уряд і інші відомства не встигнуть ухвалити підзаконні акти. Крім того, набуття чинності закону в середині року вносить колізію щодо термінів звітності.
Разом з тим у Міндоходів вважають, що дата 1 вересня є прийнятною, оскільки перші звіти подаватимуться вже в 2014 році. !zn
Читайте також:
Клименко хоче відправити за кордон "податкових розвідників"
Законопроект про загальне декларування доходів буде винесено на громадське обговорення у вересні