UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві вже 1 березня запрацює офіс ОЕСР – Шмигаль

Кабмін також працює з організацією над програмою для України, яка сприятиме просуванню до членства в ОЕСР.

У середу, 1 березня, в українській столиці розпочне свою роботу офіційний регіональний офіс Організації економічного співробітництва та розвитку, повідомив прем’єр-міністр нашої держави Денис Шмигаль у Telegram за результатами зустрічі із генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном у Києві. 

"Офіс дасть змогу координувати нашу спільну роботу у сфері відбудови та відновлення України, одночасно покращуючи реалізацію інструментів, стандартів і рекомендацій ОЕСР в Україні, які допоможуть стати повноцінним членом організації", – розповів глава уряду.

За його словами, Кабінет міністрів і Організація економічного співробітництва та розвитку почали разом працювати над програмою для України, угода про яку, згідно з пропозицією генсека, може бути підписана в червні поточного року. Як зазначив Шмигаль, упровадження цієї ініціативи має дозволити нашій державі перейти до Дорожньої карти щодо вступу в ОЕСР.

Він додав, що обговорив із Корманном також подробиці спільної роботи в межах мультидонорської координаційної платформи щодо допомоги Україні.

Крім цього, Кабмін і ОЕСР підписали угоду про майбутню участь нашої держави в міжнародному дослідженні якості освіти PISA-2025.

Читайте також: Рік війни: як пережив його банківський сектор України, хто не витримав

У свою чергу, керівник офісу президента Андрій Єрмак передав Матіасу Корманну лист-відповідь Дениса Шмигаля на офіційне повідомлення організації з підтвердженням надання Україні статусу учасника робочої групи з боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях.

Організація економічного співробітництва та розвитку, "клуб багатих країн", об’єднує 37 держав світу, які вважаються економічно розвиненими – члени Європейського Союзу, Норвегія, Швейцарія, США, Канада, Японія, Австралія та інші. Вони взаємодіють у межах ОЕСР, зокрема, задля покращення соціально-економічної політики, вирішення спільних проблем, просування демократії та розвитку вільних ринків.

Минулого року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Організація економічного співробітництва та розвитку розглядає Україну як потенційного члена.

Війна зруйнувала в українській економіці чимало, а найголовніше — вона зруйнувала економіку білих комірців. Напівпорожніми стоять столичні офіси, де до війни працювали всі ті, хто обслуговував найгрошовитіші сегменти економіки — технологічний, інвестиційний, банківський сектори. Яка економіка потрібна Україні після війни, читайте у статті Івана Верстюка «Нові рецепти для української економіки».