Передбачуване в 2015 році майже десятивідсоткове падіння ВВП України (перше півріччя - 16,3%), не є результатом тільки військової економіки. Причина полягає в тому, що в катастрофічному стані економіки висвітлюються системні прорахунки економічної політики.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив багаторічний президентський радник (1994-2004 рр..), голова Ради НБУ і Національного інституту стратегічних досліджень (2000-2005 рр.) професор Анатолій Гальчинський.
Причому, на його думку, про системні прорахунки влада воліє мовчати.
Гальчинський наголошує, що в показнику падіння ВВП не враховуються втрати на окупованих територіях. "Вони винесені Держкомстатом за дужки відповідної динаміки", - зазначив професор.
"Які перспективи? Подивіться прогноз на 2016 рік. Суперечка йде про те, чи досяжні 2% зростання. І це за умови, що наш мінімум - 5-6%. ...> В нинішніх умовах, завдання економічного зростання на рівні не нижче 5–6% набуває в стратегії країни системоутворюючої функції. Я не імпровізую, маю право на таке узагальнення: у 2000–2004 рр. середньорічне зростання нашої економіки становило 8,2%. Це статистика МВФ. Це наш досвід. Чому ж, реалізовуючи завдання економічної стратегії, ми не намагаємося взяти раціональні зерна з цього досвіду, навіть не говоримо про це? Так робити не можна", - вважає Гальчинський.
Читайте повністю інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським: "Українське колесо в стратегії - це те, чого нам весь час бракує" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".