UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні запевняють, що зменшених коштів на субсидії в бюджеті вистачить на всіх

Відтепер одержувачів пільг та субсидій будуть перевіряти по-новому

Кабінет міністрів посилив правила отримання субсидій і збільшив поріг базової норми оплати послуг. Таким чином, частка комунальних витрат в доходах при призначенні субсидій збільшилася, і щоб отримати субсидію, потрібно , щоб частка комунальних витрат перевищувала не 15%, як було раніше, а вже 20% від доходу.

Кабінет міністрів України оприлюднив зміни до постанови від 27 липня 1998 року № 1156 про розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг у разі надання житлової субсидії. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на постанову уряду від 20 жовтня 2019 року № 878.

Згідно з рішенням уряду, базова норма плати за послуги 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства - підвищена до 20%.

За даними Держстату, одне домогосподарство в середньому витрачало на оплату житла, комунальних продуктів та послуг у I кварталі 2019 року 1719,05 грн, що становить 19,4% місячних витрат.

Як уже повідомлялося, в проекті державного бюджету на 2020 рік на виплату пільг та житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі передбачено 47,6 млрд. грн., що на 8,4 млрд. грн. менше, ніж в 2019 році. Але Кабмін вважає, що цих коштів, при ретельному і правильному підході, вистачить для всіх субсидіантів.

Нагадаємо, що отримувачів пільг та субсидій будуть перевіряти по-новому. Новий закон визначає три етапи перевірки соцвиплат. Це буде перевірка при зверненні фізичної особи за призначенням державних виплат, перевірка при наданні держвиплат, перевірка після завершення держвиплат.

Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у вересні 2019 року отримували 2335,8 тис. домогосподарств. Зараз їх кількість збільшилася ще на 50 тисяч. Ну а середній розмір призначеної субсидії на одну сім'ю у вересні 2019 року збільшився порівняно з відповідним періодом 2018 року на 13,1% і становив 115,7 грн.

Повідомлялося, що в першому півріччі поточного року порівняно з аналогічним періодом 2018 року сума субсидій на послуги ЖКГ зросла на 37,5% - до 916,9 млн грн.

З 1 травня розпочався автоматичний перерахунок субсидій на наступний опалювальний сезон. У Мінсоцполітики попереджають, що при наявності боргів за ЖКГ субсидія на наступний період нараховуватись не буде. Крім цього, з 1 травня нараховується пеня за неоплачені вчасно комунальні послуги.

Детальніше про проблему постійної зміни порядку надання субсидій читайте у статті Віктора Власова "Субсидія навиворіт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".