Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики схвалив реалізацію пілотного проекту, що передбачає тимчасове скасування з 1 жовтня адміністративного регулювання цін на продукти харчування. Тепер документ найближчим часом буде винесено на схвалення Кабінету міністрів.
Пілотний проект передбачає тимчасове скасування з 1 жовтня адміністративного регулювання цін на продукти харчування. "Це потрібно для того, щоб оцінити, як втручання держави впливає на ціноутворення", - відзначають в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).
Протягом трьох місяців буде вивчатися динаміка цін, та за результатами моніторингу буде прийнято рішення про скасування, обмеження або відновлення такого регулювання.
Як зазначили в МЕРТ, попередні дослідження показують, що адміністративне регулювання цін неефективне. А ціни на продукти, які штучно регулюються, зростають у середньому на 20% швидше, ніж ціни на інші продукти.
"В умовах вільної конкуренції бізнес змушений пропонувати кращу ціну і для цього зовсім не потрібно втручання держави. Навпаки - таке втручання приносить тільки шкоду, воно спотворює конкуренцію, обмежує доступ на ринок, провокує зростання цін та створює можливості для зловживань", - зазначив заступник міністра Максим Нефьодов.
За його словами, регулювання цін не виконує головне своє завдання - захист соціально вразливих верств населення: "Вперше за останні 15 років уряд наважився зробити крок назустріч бізнесу і позбутися від потворного радянського атавізму у вигляді держрегулювання це"н.
"Пілотний проект дозволить наочно продемонструвати, що ринок тримає ціни у відповідності з попитом, а не через примусове держрегулювання", - отмеитл Нефьодов.
.