UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС схвалили реформу сільгоспполітики з ухилом на екологізацію

На допомогу сільському господарству ЄС щорічно витрачаються трильйони євро.

Євросоюз в особі міністрів сільського господарства погодився виділити частину бюджету для цілей сільськогосподарської політики на програми по захисту навколишнього середовища. Про це пише ЕП з посиланням на Reuters.

Відзначається, що в ЄС вже два роки йде боротьба щодо перегляду його сільгоспполітики, щоб привести її у відповідність із зобов'язаннями Євросоюзу по боротьбі зі зміною клімату, при цьому підтримуючи фермерів.

На потреби сільського господарства в цілому потрібно приблизно третина бюджету ЄС в розмірі 1,1 трильйона євро на 2021-2027 роки. Ці кошти будуть розділені між прямими виплатами фермерам і іншою підтримкою для розвитку сільських районів.

Міністри погодилися, що 20% виплат фермерам буде призначене для "зелених схем", таких як органічне землеробство або агролесоводство - спільне вирощування дерев і сільськогосподарських культур на одній площі.

Фермери не зможуть отримати доступ до грошей для інших цілей.

Такий підхід почне діяти з 2023 року міністри погодили дворічний пілотний етап для зелених схем. Це означає, що вони стануть обов'язковими з 2025 року.

Однак деякі країни висловили побоювання, що прив'язка грошових коштів в екологічних цілей означатиме, що гроші залишаться невитраченими.

Нагадаємо, що сільськогосподарські угіддя становлять 40% всіх земель ЄС, і сільське господарство має великий вплив на природне середовище в Європі.

За оцінками Держстату, падіння виробництва продукції агропромислового комплексу в Україні в серпні т екущего року сповільнилося в порівнянні до того ж місяця попереднього року до 5,5% з 5,8% в липні. При цьому в цілому за січень-серпень поточного року спад в українському АПК сповільнилося до 9,8% з 11,2% за підсумками семи місяців.