На тлі численних повідомлень останніх місяців про диверсії на російській залізниці, ФСБ Росії оголосило про затримання ще трьох підозрюваних. Про чергове затримання повідомляє The Moscow Times, яке наголошує, що підозрювані - три восьмикласники, яким загрожує довічне ув'язнення.
Як і в попередніх подібних випадках, цього разу йдеться про молодих людей, в даному випадку - які ледь досягли повноліття.
Школярі, за даними спецслужби, спробували зашкодити залізничній інфраструктурі в Підмосков'ї. Восьмикласників затримали на станції "Москва - Курська".
Зазначається. що таке завдання восьмикласники отримали "через месенджер Telegram".
"Учні 8 класу за допомогою месенджера Telegram вступили в контакт з невідомими особами, які за грошову винагороду запропонували пошкодити об'єкти транспортної інфраструктури РЖД", - йдеться у повідомленні спецслужби.
У ФСБ зазначили, що підлітки виконали доручення та записали це на відео мобільного телефону.
Дії підлітків можуть підпасти під статтю про тероризм (205 КК) або під статтю про диверсію (281 КК). У своєму релізі ФСБ зазначає, що за порушення статті про диверсії та тероризм загрожує кримінальна відповідальність від десяти років до довічного позбавлення волі, у тому числі для осіб, які досягли 14-річного віку.
При цьому буквально двома днями раніше суд у російському Брянську заарештував на два місяці 25-річного жителя міста Сураж у справі про підпал релейної шафи на залізниці. У його квартирі під час обшуку нібито "знайшли каністру з пальним, тисячу доларів готівкою, купу техніки та схему залізничних колій". Стверджувалося, що затриманого звуть Дмитро Прохоренко.
За два тижні до цього у Красноярському краї затримали підозрюваних у диверсіях молодих росіян – затриманим від 19 до 22 років. З 26 грудня до 4 січня зловмисники нібито займалися підпалами релейних шаф на залізничних перегонах. Таким чином, вони намагалися влаштувати збій у русі поїздів на території регіону.
А 9 січня російські ЗМІ розповсюдили чергову пропагандистську страшилку, про те, що у ЛНР виявили табір ЗСУ «Лісова казка» для навчання дітей диверсійної діяльності.
Цю ситуацію загалом ще в жовтні передбачало Міністерство оборони Великобританії, вказуючи, що Росії, яка покладається на залізничний транспорт для перекидання військ в Україну, але з мережею довжиною понад 33 тис. км, яка переважно перетинає ізольовані райони, буде надзвичайно складно захистити її від загроз.
Зазначалося, що з літа 2022 виявляються тенденції атак на залізницю як в Росії, так і в Білорусі.
Розвідники прогнозували, що російське керівництво буде дедалі стурбоване тим, що навіть невелика група громадян, яка виступає проти війни, може продовжити диверсії.