Енергохолдинг 3 має намір перевести свої ТЕС на вугілля газової марки, щоб замінити антрацит, втрачений внаслідок припинення економічних відносин з ОРДЛО. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" заявив гендиректор ДТЕК Максим Тимченко.
Тимченко розповів, що обговорював питання збільшення видобутку "газового" вугілля з власником ДТЕК Рінатом Ахметовим
"Останній контакт був вчора (20 квітня - ред.) за результатами поїздки в "Добропіллявугілля". Я був там два дні. Ми зараз розбудовуємо всю ідеологію бізнесу на збільшення видобутку марки "Г" щоб замінити антрацит втрачений на Донбасі", – заявив гендиректор.
"Відповідно, я ділився враженнями про те, яка ситуація в Добропіллі, як ми можемо збільшити видобуток, скільки потрібно інвестувати і так далі. У ситуації глибокого дефіциту вугілля потрібно приймати реальні дії, приймати швидкі рішення, щоб підготуватися до зими", – підкреслив він.
Тимченко зазначив, що ціна питання по одному лише Добропіллю в нинішньому році – більше мільярда гривень.
"ДТЕК переходить на марку "Г". У нас на наступному тижні починається проект з переведення двох блоків по 150 МВт на Придніпровській ТЕС. Це вже готовий проект і до опалювального сезону ми переведемо два цих блоки", – розповів гендиректор енергохолдингу.
За його словами, до наступного опалювального сезону на марку "Г" буде переведено уся Придніпровську ТЕС.
"Криворізьку ТЕС зараз рахують - я думаю, вже цього літа ми приймемо рішення про те, скільки це буде коштувати. Директор станції пропонує перевести половину станції на марку "Г", а половину залишити на антрациті", – підсумував Тимченко.
Нагадаємо, 15 березня в енергетичному холдингу ДТЕК, який входить в групу СКМ олігарха Ріната Ахметова, заявили про втрату контролю над низкою підприємств компанії на окупованій терористами "ДНР" та "ЛНР" території.
1 березня в "ДНР" і "ЛНР" заявили, що підприємства під українською юрисдикцією переходять під "зовнішнє управління" цих формувань. "На підприємствах з українською юрисдикцією "ДНР" з нуля годин 1 березня вводиться зовнішнє державне управління", - повідомило джерело в "раду міністрів" самопроголошеної республіки. У "ЛНР" цю інформацію підтвердили. Бойовики мають намір стягувати податки з цих підприємств.