UA / RU
Підтримати ZN.ua

У друкованих ЗМІ в Україні чорна смуга: Держкомтелерадіо закликає підтримати пресу "ковідною тисячею"

У 2021 році в Україні вже закрилося 148 газет, а протягом двох останніх років – 290 видань.

З 7 лютого "ковідні" кошти можна буде витратити на газети й журнали, і в Держкомтелерадіо закликають витратити її на передплату преси, оскільки друковані ЗМІ в Україні закриваються, а у тих, які лишилися, впала передплата. Про це йдеться на сайті Держкомітету з телебачення і радіомовлення.

"Кабмін включив передплату на друковані ЗМІ до переліку товарів і послуг, на які можна витратити кошти із банківської картки в межах програми "єПідтримка". Вже з 7 лютого "ковідні" кошти можна буде витратити на газети й журнали. "Укрпошта" має знайти технічні рішення щодо інтеграції у програму "єПідтримка"", - йдеться в повідомленні.

У Держкомтелерадіо закликали підтримати друковані ЗМІ.

Читайте також: В Ірпені під Києвом придумали, як обійти обмеження "Е-підтримки": ковідною тисячею платили за пиво та цигарки

Нововведення щодо інтеграції у програму "єПідтримка" застосовано за ініціативи НСЖУ, Української асоціації медіа бізнесу та Асоціації незалежних регіональних видавців, які входять до складу громадської ради при Держкомтелерадіо.

Зазначається, що передплата на друковані видання в 2022 році, за даними "Укрпошти", скоротилася на 10% у порівнянні з попереднім роком.

Так, на 1 січня 2022 року було передплачено понад 5,6 млн примірників газет і журналів, що становить 93% до накладів станом на 1 липня 2021 року та 90% до тиражів станом на 1 січня 2021 року.

Зокрема, що передплачено 3,6 млн примірників загальнодержавних видань, або 95% до тиражів станом на 1 липня 2021 року та 92% до тиражів станом на 1 січня 2021 року, а також 2 млн примірників місцевих видань, або понад 93% до накладів станом на 1 липня 2021 року та 91% до тиражів станом на 1 січня 2021 року.

У 2021 році в Україні вже закрилося 148 газет, а протягом двох останніх років – 290 видань.

Читайте також: "Дзеркало тижня. Україна" закриває друковану версію

Нагадаємо, Кабінет Міністрів вніс зміни до програми "єПідтримка", відповідно до яких, розширено перелік сфер діяльності, що беруть участь у програмі "єПідтримка" через включення до нього послуг у сфері культури, фізичної культури та спорту, освіти, друкованих засобів масової інформації, товарів спортивного призначення, шкільного приладдя та канцелярських виробів.

Нагадаємо, 8 грудня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон щодо виплати вакцинованим українцям тисячі гривень. З бюджету для виплат мають виділити 8 млрд гривень.

Тисячу гривень отримують ті, хто зробить два щеплення. Гроші не видаються готівкою – витратити їх можна на культурні заходи - театри, кінотеатри, музеї, на подорожі або абонемент до спортзалу, а також на книгарні.

Люди старше 60 років можуть також витратити ці гроші на ліки. Крім того, українці віком від 60 років отримають можливість оплачувати "ковідною тисячею" програми "єПідтримка" рахунки за комунальні послуги

У грудні 2021 року в банках стартувала реєстрація на "тисячу Зеленського". І вже станом на 13 грудня українці відкрили понад мільйон карт для виплат "ковідної тисячі".