Результатом спільної роботи Мінцифри та ДПС стала низка податкових сервісів, які доступні фізособам-платникам податків на порталі «Дія».
Зокрема, у розділі "Мої податки" платникам доступні:
- перегляд реєстраційних та облікових даних платника, даних про банківські рахунки та стан його розрахунків з бюджетом;
- отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб про виплачені доходи та утримані з них податки;
- подання декларацій для ФОП — платників єдиного податку, у тому числі платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ;
- перегляд раніше поданих декларацій;
- сплата податків та ЄСВ.
Бізнес у «Дія» може скористатися ще й такими сервісами:
- реєстрація ТОВ на підставі модельного статуту та вибір системи оподаткування;
- подання заяви на резидентство в Дія.City - спеціальному правовому режимі для IT-індустрії;
- автоматична реєстрація ФОП та вибір загальної або спрощеної системи оподаткування;
- подання онлайн-форми заяви на закриття ФОП. Підписана заява автоматично подається до реєстратора, інформація про закриття подається до податкової служби;
- внесення змін про ФОП (зокрема щодо громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації фізичної особи-підприємця).
«Під час війни „Дія“ стала інструментом для швидкої взаємодії українців із державою. ДПС України підтримує важливі державні проекти цифрової трансформації та завжди демонструє готовність до впровадження новітніх ІТ-розробок для спрощення адміністрування податків», — йдеться у повідомленні ДПС.
Незважаючи на те, що закон «Про віртуальні активи» ухвалено в Україні ще 2021 року, законодавство в цій галузі ще не запрацювало належним чином. Зокрема, все ще вирішуються питання щодо оподаткування операцій із віртуальними активами. Про це розповідає Олександр Кошовий у статті « Що не так із законом про віртуальні активи? », де була вперше опублікована «Концепція оподаткування операцій із віртуальними активами» .