UA / RU
Підтримати ZN.ua

У банкірів немає єдиної думки щодо курсу гривні до кінця року – опитування

Багато факторів, які можуть спровокувати коливання валютного курсу.

Банкіри розходяться в думках відносите прогнозу курсу гривні і називають коридор 26,9-28,0 грн/$1. На курс впливатиме попит на імпортні товари, ціни на сировинних ринках, вартість газу в ЄС і багато іншого. Про це свідчить опитування "Інтерфакс-Україна".

"Не дивлячись на падіння цін, експортна складова залишається на досить високому рівні. При цьому попит на споживчі товари падає під впливом зростання захворюваності СOVID-19. Друга експортна складова - зерно і масло - також залишається на високому рівні. Додатковий компонент припливу валюти - ставки по ОВДП, які залучають західних інвесторів в довгостроковій перспективі ", - зазначив директор департаменту казначейських операцій Аккордбанка Юрій Єфремов.

Начальник департаменту персональних банківських послуг Укрсиббанку Ігор Левченко спрогнозував зміну курсу через прихід холодів.

"Однозначно збільшення вартості імпорту і зменшення вартості експорту призводить до дисбалансу платіжного балансу і суттєво впливає на курс валюти. Зростання цін на енергоносії, швидше за все, є тимчасовим явищем, яке посилюється з приходом холодів, і протягом року ціна на газ, нафту та ін. повернеться до адекватних рівнів ", - пояснив банкір.

У той же час головний менеджер з макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Сергій Колодій очікує, що до кінця року гривня незначно девальвує і поступово перейде до діапазону 27,5-28,0 грн/$1. За його словами, на це вплине певне погіршення умов зовнішньої торгівлі внаслідок поступового підвищення цін на енергоресурси і досить різке падіння цін на залізну руду.

Читайте також: Банки відмовилися від рефінансування НБУ

Нагадаємо, що банки відмовилися від пропозиції по рефінансуванню Нацбанку. Тендер, який був призначений на 1 жовтня, вважається таким, що не відбувся.

Чистий прибуток платоспроможних банків за вісім місяців 2021 року зріс на 40% до 45,5 млрд грн в порівнянні з січнем-серпнем 2020 року.