UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Ахметова назвали "жахливою брехню" заяву окупантів про запуск ММК ім Ілліча в Маріуполі для ремонту рашистської техніки

Для цього в окупантів ні мізків, ні грошей, ні документації.

Металургійний гігант ММК ім. Ілліча у Маріуполі відновлять після руйнувань, спричинених російськими обстрілами, і він продовжить свою роботу, але це станеться лише після того, як останній окупант покине місто. Про це заявив генеральний директор підприємства Тарас Шевченко, передає телеканал TV5.

“Очевидно, що це чергова жахлива брехня – вони для цього не мають ані ресурсів, ані фахівців, ані документації”, – сказав Шевченко.

За словами гендиректора підприємства, є чітка, категорична позиція акціонера Ріната Ахметова, що після звільнення Маріуполя, коли загарбників буде вигнано з української землі, приступлять до відновлення заводів і обов’язково запустять їх в експлуатацію.

“Але це відбудеться тільки при українському контролі та при українському законодавстві в місті Маріуполь. З окупаційною владою підприємства не працюватимуть”, – підкреслив він.

За словами Шевченка, підприємство постраждало досить сильно, і ні про який "ремонт" про який заявляють окупанти, не йдеться. Підприємство потребує серйозного відновлення.

Крім того, працівників комбінату, які залишилися у Маріуполі та не змогли евакуюватися, закликають не співпрацювати з окупантами у питаннях відновлення підприємства.

“Пропагандистські картинки благополуччя у Маріуполі – це неправда, і українці не повинні на них піддаватись”, – резюмував гендиректор.

Нагадаємо, радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко на своєму телеграм-каналі написав, що орки в тимчасово окупованому Маріуполі хочуть відновити роботу зруйнованого ними металургійного комбінату "ММК ім. Ілліча".

Рашисти начебто уже оголосили набір персоналу для відновлення роботи зруйнованого підприємства.

Підприємство рашисти хочуть використати для ремонту своєї бойової техніки.

Водночас, у холдингу "Метінвест", який об'єднує "ММК ім. Ілліча" та "Азовсталь", заявили, що потужності обох підприємств у Маріуполі зруйновані повністю.

На початок квітня 2022 року були дані про те, що з обложеного Маріуполя було евакуйовано 13 тисяч (або ж близько 30%) працівників металургійних підприємств, на початок травня 2022 року дані в публічному просторі відсутні.

Раніше Рінат Ахметов заявив, що готує судові позови до Росії за руйнування металургійних заводів Азовсталь та ММК ім. Ілліча в Маріуполі на 10 млрд доларів