UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туркменістан побудував 700-киллометровый газопровід потужністю 30 млрд кубометрів

Сьогодні Туркменістан з технічної точки зору повністю готовий постачати енергоресурси в західному напрямку.

Церемонія введення в експлуатацію магістрального газопроводу "Схід-Захід", який об'єднав в єдину газотранспортну систему найбільші родовища Туркменістану, відбулася в Белеку в Балканському велаяті, повідомляє електронна газета нафтогазового комплексу Туркменістану.

Протяжність нової газової магістралі складає 733 кілометра, пропускна спроможність - 30 млрд кубометрів газу на рік. Будівництво трубопроводу велося з травня 2010 року від газокомпресорної станції Шатлик", розташованої в Марійському велаяті, до газокомпресорної станції Белек".

Сировинною базою для поставок трубопроводом "Схід-Захід" стануть найбільші газові родовища Галкиниш і Довлетабад в Марійскому велаяті. З урахуванням третього етапу промислового освоєння Галкинишу в перспективі на цьому родовищі буде видобуватися 95 мільярдів кубометрів газу на рік.

Виступаючи на церемонії відкриття газопроводу "Схід-Захід", президент країни Гурбангули Бердимухамедов сказав, що газопровід "Схід-Захід" створює в Каспійському регіоні потужну базу для виведення туркменських енергоресурсів на міжнародні ринки, як мінімум, у чотирьох напрямках, а саме в північному, західному, південному та східному. Він зазначив, що сьогодні Туркменістан з технічної точки зору повністю готовий постачати енергоресурси в західному напрямку і готовий продовжувати всебічні переговори з цього питання.

Читайте також: Туркменістан оголосив "Газпром" неплатоспроможним

Нагадаємо, що Євросоюз розраховує до 2019 року почати імпорт газу з Туркменістану. У березні 2015 року в турецькій провінції Карс відбулася офіційна церемонія закладки фундаменту проекту TANAP. Щоб під'єднатися до TANAP, Туркменстану потрібно прокласти власний 300-кілометровий відрізок труби через акваторію, яка є предметом спору між ним, Росією, Казахстаном, Іраном і Азербайджаном.