Туреччина зацікавлена в оренді придбаних Україною бурових установок (так званих "вишок Бойка") для розробки турецької частини чорноморського шельфу.
Про це йшла мова на засіданні українсько-турецької комісії з організації нових маршрутів транспортування природного газу, що проходить сьогодні у Києві, повідомило РБК-Украина близьке до переговорів джерело.
«Турецька сторона висловила готовність залучити придбані Україною бурові платформи для освоєння турецького сектору шельфу Чорного моря на умовах підряду на бурові роботи або довгострокової оренди», - зазначив учасник комісії.
За словами учасника комісії, українська сторона подякувала Туреччині за допомогу у проведенні через протоки Босфор і Дарданелли бурової платформи «Петро Годованець». Прибуття в Україну бурової вишки, призначеної для видобутку газу на шельфі Чорного моря, очікується 10 травня.
Також українська сторона висловила вдячність турецьким фахівцям за допомогу при монтажі установки в порту Гіресун.
Турецька частина комісії підтвердила безперешкодність пропуску в акваторію Чорного моря другої, з придбаних Україною, самопідйомної бурової установки. Її прихід з корабельні в Сінгапурі запланований на друге півріччя 2012 року.
Нагадаємо, як писало ZN.UA, минулого року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері «Чорноморнафтогазу» взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередники. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Натомість переможцем виявилась «Ризька корабельня» з ціною близько $400 млн. !zn
Читайте також:
«Нафтогаз» купив другу вишку за ті самі $400 млн
Бойко запевняє, що історію про «вишки» придумали корумповані журналісти
Туреччина подякувала Україні за допомогу в поставках газу
Туреччина хоче зберігати газ в Україну