UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на оптовому ринку електричної енергії «на добу вперед» обвалилися - НКРЕКП

Регулятор вказує причиною - ДТЕК Ахметова. ДТЕК - регулятора

Сьогодні середньозважена ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» впала на 29% до 1034,5 грн/МВт. Це сталося через різке падіння попиту на електроенергію - обсяг ринку сьогодні скоротився на 40%. Про це повідомляє прес-служба Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Падіння попиту пов'язане зі зменшенням закупівлі електроенергії деякими компаніями, перш за все, - компанією Д.Трейдінг (група ДТЕК Ріната Ахметова), вважають в НКРЕКП. Зокрема, Д.Трейдінг скоротила закупівлі електроенергії на ринку «на добу вперед» на 74%.

Відзначається, що одночасно зі скороченням закупівель е/е на РСВ, Д.Трейдінг збільшила обсяги закупівлі на ринку двосторонніх договорів (РДД) у пов'язаних з нею осіб.

У Нацкомісії вважають таку ситуацію нетиповою. Гравці ринку можуть використовувати такі коливання на ринку «для тиску на органи влади», вважають в НКРЕКП.

«Нетипова поведінка учасників ринку викликає серйозні питання і підтверджує проблему надмірної ринкової влади окремих гравців, які можуть знижувати ціну РСВ (шляхом зменшення попиту) або підвищувати ціну РДД (шляхом зменшення пропозиції і збільшення попиту), використовуючи такі дії, в тому числі, для тиску на органи влади з метою реалізації своїх неправомірних вимог», - заявили в НКРЕКП.

Інформацію про подію на ринку регулятор обіцяє передати в Антимонопольний комітет.

У прес-службі Д.Трейдінг заявили, що ціна електроенергії обвалилася через трейдерів-спекулянтів на РСВ. У бездіяльності та створенні умов для таких маніпуляцій в компанії звинуватили НКРЕКП:

«D.Trading закликає НКРЕКП навести порядок на новому ринку електроенергії відповідно до європейських стандартів. Ми вважаємо неприпустимим з боку регулятора створення умов для маніпуляцій на ринку електроенергії».

Читайте також: Вугільні ТЕС Ахметова забруднюють повітря більше ніж вся енергетика Європи

Раніше повідомлялося, що енергетичний експерт Костянтин Мурашко в своєму блозі написав про зухвалий випадку: енергетичний холдинг найбагатшого українця через позов до суду підставної компанії тисне на державний орган - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Домагаються таким чином звільнення до чотирьох членів регулятора з семи.