UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту стабілізувалися, оскільки санкції США та ЄС не зачіпають енергосектор Росії

У вівторок нафта подорожчала до семирічного максимуму.

Світові ціни на нафту стабілізувалися у середу, 23 лютого. Хоча вчора виросли до семирічного максимуму. Учасникам ринку стало зрозуміло, що перша хвиля санкцій США та Європи проти Росії за введення військ на територію України не торкнеться постачання нафти. Про це пише агентство Reuters.

Є ще супутні фактори. Зокрема, очікується повернення більшої кількості іранської нафти на ринок, коли Тегеран і світові держави близькі до відновлення ядерної угоди також стримували ціни.

Нафта марки Brent подорожчала на 0,05% до 96,89 доларів на 10:00 за київським часом після зльоту до 99,50 долара у вівторок, найвищого рівня з вересня 2014 року. Ф'ючерси на нафту WTI знизилися на 0,01%, до 91,89 доларів за барель після досягнення 96 доларів у вівторок.

"Союзники НАТО утримуються від деяких каральних заходів, що також означає, що двері для дипломатії все ще відчинені. Ядерна угода з Іраном залишається можливою", - сказала Вандана Харі, засновник постачальника послуг з аналізу нафтового ринку Vanda Insights.

За її словами, ці два фактори залишать сиру нафту в діапазоні і поки що утримують Brent від 100 доларів.

Читайте також: У "Нафтогазі" розповіли про деталі зупинки сертифікації "Північного потоку-2"

Раніше повідомлялося, що нафта дорожчає і, за даними торгів на ранок вівторка, оновила максимум за вісім років. Так ринок реагує на ризики повномасштабного військового вторгнення Росії до України.

Аналітики JPMorgan внесли   коригування у свій попередній прогноз щодо цін на нафту   , розрахунку зростання світового ВВП, і навіть рівня світової інфляції Причина корекції – геополітична напруга між Росією та Україною.