UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на фрукти та овочі будуть рости, а якість їх падати – експерт

Страйк польських перевізників позначається на цінах та якості продуктів.

Через блокаду польських перевізників дорожчають фрукти та овочі, натомість якість їх падає. Крім того, падає попит, зокрема на фрукти, пише Лариса Гук, експерт у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА", у статті «Блокада західного кордону вдарила по цінах на харчі».

За її словами, більшість столичних магазинів пропонують постійні акції. Мережі констатують, що кількість споживачів зменшилася, середній чек не зростає, відтак, треба метикувати, як хоч якось оживляти торгівлю.

«Проте якість імпорту місцями жахлива. Ящики з перемерзлими та інколи напівгнилими мандаринами височіють у торгових залах супермаркетів чи на базарах. Дивно, але якісна продукція теж трапляється. Ароматні цитрусові прибувають морем, а потім уже машинами з Польщі, Болгарії, Румунії прямують до жителів українських міст і сіл. Постійні трабли на кордоні починаючи з осені 2022-го завершилися очікувано: перекосами вітчизняного продовольчого ринку», - пише авторка.

Кілограм мандаринів можна придбати за ціною від 50 до 100 грн (товар з Іспанії). Що ближче до лінії фронту, то ціни вищі. На Сумщині, наприклад, середня ціна мандаринів — 72–78 грн/кг.

Бананів завезли десь на рівні 2022 року за обсягами, однак замість 140 млн дол. витратили на закупівлю 183 млн. Цитрусових імпортували 202 тис. т на 206 млн дол. проти 210 тис. т на 183 млн.

Баклажани — 150 грн/кг, цукіні — 140, солодкий перець можна придбати в діапазоні 150–200+ грн. Салат айсберг — 189 грн/кг. Найдорожче позиціонує себе броколі — 230 грн/кг. Капуста цвітна — 90 грн/кг.

Радує око капуста пекінська — 20–23 грн/кг. Капуста молода — 30 грн, капуста білокачанна — 12 грн/кг.

З іншими матеріалами авторки можна ознайомитися за посиланням.