UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Центренерго" звинуватило ДТЕК Ахметова у припиненні поставок вугілля і зростанні цін

"ДТЕК Енерго" порушив умови договору не дивлячись на передоплату.

Держпідприємство "Центренерго" звинуватило енергохолдинг ДТЕК, власником якого є Рінат Ахметов, в зриві поставок вугілля перед похолоданням, плюс, в підвищенні цін на паливо. Про це повідомляє прес-служба "Центренерго".

"Найбільший приватний постачальник вугільної продукції (" ДТЕК Енерго "Ріната Ахметова - ред.) зупинив відвантаження вугілля на адресу ТЕС" Центренерго ", порушивши умови договору, не дивлячись на отриману передоплату в розмірі 106 млн грн. Більш того, користуючись критичною ситуацією з запасами палива, 13 січня постачальник надіслав на адресу "Центренерго" попередження про підвищення ціни на вугілля з 1650 грн до 2100 грн за тонну ", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що станом на 11 січня на складах ТЕС "Центренерго" залишалося 40 тис тонн вугілля в порівнянні з 336 тис тонн на 1 листопада 2020 року.

Падіння запасів пов'язане з тим, що протягом листопада та в грудні 2020 року теплоелектростанції компанії працювали з максимальним навантаженням, поки ряд теплових і атомних енергоблоків знаходилися на ремонті. Відповідно, виробництво електричної енергії на ТЕС "Центренерго" перевищило прогнозний баланс в листопаді на 29%, а в грудні - на 56%. Як результат, компанія була змушена додатково витратити 128 тис тонн і 233 тис тонн вугілля.

Читайте також: Укренерго: У 2020 році в Україні впало споживання електроенергії

Раніше в "Укренерго" заявили про критичний рівень запасів вугілля всіх марок на складах ТЕС. Запаси з початку листопада 2020 року зменшилися в 5,2 разів до 487,5 тис тонн.

Повідомлялося, що Білорусь надала допомогу Україні в резерві потужностей в обсязі 3,1 млн кВт/год електроенергії, повідомило ВО "Біленерго". Поставки виконані з метою забезпечення сталої роботи енергосистеми України в період несприятливих погодних умов.

Морози в Україні змусили Кабмін похвилюватися. З'явилася інформація, що можливо «віялове відключення» електроенергії. Однак прем'єр-міністр Денис Шмигаль роз'яснив: "15 січня" Енергоатом "запускає один зі своїх блоків, виводить його з ремонту, далі, буквально, через короткий час, запускається другий блок. Фактично ці параметри дають нам впевненість в тому, що ми до" віялових відключень ", як до механізму збалансування енергосистеми, вдаватися не повинні, і не будемо".