UA / RU
Підтримати ZN.ua

Центр протидії дезінформації назвав компанії, які працюють одночасно в Росії та Україні

Усі дочірні структури указаних компаній, що працюють в Україні, наголошують, що намагаються вплинути на свій материнський офіс. 

Центр протидії дезінформації при РНБО назвав компанії, які продовжують працювати на Росії й в Україні одночасно.

Зокрема, це:

Водночас на сторінці в Фейсбук дочірньої компанії, що працює в Україні, зазначається, що Леруа Мерлен Україна — це перш за все українці, які щиро переживають кожну втрату та біль у цій жорстокій війні.

"Тому вважаємо за свій обов’язок в жодному разі не залишати спроби переконати материнську компанію у їхньому болючому для нас рішенні. З розумінням беремо на себе удар масової критики", - повідомляє компанія.

На сторінці в Фейсбук дочірня структура, що працює в Україні - Райффайзен Банк Аваль – наголошує, що банк припинив відносини з клієнтами та грошима, що мають російське та білоруське походження.

"Райффайзен банк Україна ніколи не фінансував і не фінансує Росію. Ми окрема юридична особа, яка діє відповідно до законодавства України та дотримується всіх вимог воєнного стану в Україні. Ми підтримуємо санкції проти країни-агресора", - йдеться в повідомленні.

На сторінці в Фейсбук Decathlon Ukraine останній запис датований 22 лютого.

На офіційному сайті в Україні компанія заявляє, що допомагає українським захисникам продуктами. Крім того, у Фейсбук компанії зазначається, що керівники української дочірньої компанії закликають головний офіс METRO припинити діяльність у Росії.

На офіційному сайті в Україні компанія пише, що "працює з Україною в серці".

На сторінці компанії в Фейсбук в коментарі до одного з повідомлень зазначається, що "Ашан Україна" виступає проти війни з Росією.

Вочевидь, цей запис є помилкою, оскільки у всіх інших записах компанія запевняє у своїй патріотичній позиції щодо України.

"Ми тримаємо зв’язок з материнською компанією у Франції та щоденно висловлюємо свою позицію щодо роботи мережі на території країни-агресора", - йдеться в цьому ж повідомленні.

Читайте також: Через пів року санкцій Росія буде готова розмовляти про повернення Криму та Донбасу - CASE Україна

Нагадаємо, після вторгнення в Україну Росія стала найбільш санкційною країною у світі з 5581 санкціями. У період між визнанням ЛДНР незалежними державами 22 лютого та 8 березня кількість санкцій проти російських фізичних та юридичних осіб, запроваджених США, ЄС та окремими країнами, такими як Швейцарія, Великобританія та Японія, зросла більш ніж вдвічі.

Переважна більшість цих санкцій проти Росії стосуються фізичних осіб, і лише 366 із 2827 санкцій стосуються юридичних осіб. У ці цифри не включені галузеві санкції, такі як загальне торгове ембарго на газ або нафту.

Крім санкцій, запроваджених державами, за даними дослідників з Єльської школи менеджменту, понад 300 компаній частково або повністю вийшли з російського ринку, серед них такі важковаговики, як Adidas, Google, Disney, Exxon або Volkswagen.