Роль України як транзитної країни залишається стратегічною для Євросоюзу, тому необхідно продовжувати тристоронні переговори між Україною, ЄС і РФ. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом за участю голови правління НАК "Нафтогаз Укураїни" Андрієм Коболєвим.
"Важливо, щоб тристоронні газові переговори поновилися в січні на політичному рівні", – написав Шевчович у своєму "Твіттері".
Він також привітав досягнутий Україною прогрес у створенні Фонду енергоефективності.
"Потенціал України в сфері енергоефективності величезний: якщо її підвищити до середнього рівня по ЄС, то економія була б дорівнює споживанню енергії в Іспанії протягом усього року", – підкреслив віце-президент ЄК.
Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня Шефчович повідомив, що запросив Україну і Росію до Брюсселя провести в січні наступний раунд тристоронніх переговорів щодо газу на політичному рівні. Він також очікує участі в цих переговорах "Нафтогазу" і "Газпрому".
Повідомлялося, що у ЄС сподіваються на збереженні транзиту російського газу в Європу через Україну після 2019 року, незважаючи на те, що "Газпром" зірвав тристоронні переговори щодо транзиту, які були заплановані на вересень.
Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявляв, що можливе припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі приблизно 3,5 мільярда доларів, що дорівнює майже 3% ВВП держави. Також Коболєв називав неприйнятними пропозиції "Газпрому" щодо транзиту після 2019 року.
5 березня "Газпром" заявив, що направив "Нафтогазу" повідомлення про початок розірвання контрактів у суді.