UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три з двадцятки найбільших банків України потребують докапіталізації – НБУ

Нацбанк не назвав банки, яким потрібна докапіталізація.

Нацбанк провів оцінку стійкості 20 найбільших банків, які сукупно мають понад 90% чистих активів всього банківського сектору країни, і встановив потребу докапіталізації п'яти банків. Однак два з них уже встигли підвищити достатність капіталу до встановлених нормативів. Про це йдеться  у звіті НБУ .

"За результатами оцінки стійкості лише для п'яти банків установлено вищий за мінімальний рівень нормативів достатності капіталу і тільки три з них мають ризики повністю втратити капітал на горизонті трьох років. Ці п'ять банків готуватимуть програми капіталізації та реструктуризації для досягнення достатності капіталу або її підтримання на встановленому рівні. Деякі з них уже мають достатність капіталу, вищу за встановлені за результатами оцінки стійкості підвищені нормативи", - зазначає НБУ.

"Два з цих п'яти банків на сьогодні, по суті, ці вимоги виконали, а решті (трьом - ред.) банкам потрібно буде сформувати плани докапіталізації, з якими вони працюватимуть протягом наступних років", - додала перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час презентації звіту.

Уточнюється, що цього року оцінку стійкості здійснювали тільки за базовим макроекономічним, але консервативним сценарієм: передбачалася реалізація кредитного ризику і зниження процентної маржі.

"З огляду на результати оцінки стійкості на початку наступного року, НБУ проаналізує доцільність і можливі терміни встановлення буфера консервації капіталу та буфера системної важливості. Після цього обмеження на розподіл капіталу та виплату дивідендів банками, які сформують ці буфери в повному обсязі, може бути послаблене", - зазначено у звіті.

Повідомлялось, що вчора ввечері НБУ презентував набір із трьох срібних пам’ятних монет "Щедрик – колядка дзвонів".