UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три країни ЄС відмовились виконувати рішення Єврокомісії

Угорщина, Польща та Словаччина введуть односторонню заборону на український імпорт.

Уряди трьох країн: Польщі, Словаччини та Угорщини оголосили, що в односторонньому порядку продовжать заборону на імпорт з України низки продовольчих товарів.

Запроваджена Словаччиною заборона діятиме щонайменше до кінця року. Про це заявив прем'єр-міністр країни Людовіт Одор.

«Європейська комісія не продовжила заборону на імпорт з України чотирьох товарів, у тому числі пшениці, після 15 вересня, тому уряд вирішив заборонити їх імпорт на національному рівні. Діятиме вона до кінця року і стосуватиметься  тих самих чотирьох товарів: пшениці, кукурудзи, ріпаку і соняшника. Ми повинні запобігти надмірному тиску на словацький ринок, щоб залишатися справедливими і щодо вітчизняних фермерів», – сказав прем’єр-міністр. Він наголосив, що заборона не поширюється на перевезення вантажів територією країни. На його думку, це є  проявом солідарності з Україною.

Про те, що заборона імпорту, всупереч рішенню Єврокомісії, буде продовжена аби «захистити національних фермерів», заявив і польський прем’єр Матеуш Моравецький.

Читайте також: Обмеження імпорту українських зернових не змінили становище польських аграріїв – Жовква

«Незважаючи на відсутність згоди з боку ЄК, я кажу всім фермерам по всій Польщі: ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна. Ми не будемо слухати Берлін чи фон дер Ляєн, Туска чи Вебера. Ми це зробимо, бо це в інтересах польського фермера» – повідомив він.

Міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда підписав розпорядження про безстрокову заборону імпорту з України сільськогосподарської продукції, зокрема пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку й соняшнику.

Польський міністр уточнив, що розпорядження набуде чинності з опівночі 16 вересня.

В угорському уряді пішли далі, заборонивши 24 позиції з переліку українських товарів, і звинуватили українських фермерів у прагненні «захопити ринок».

Представники Румунії та Болгарії підтвердили зняття обмежень.