У багатьох південноєвропейських країнах корупція в політиці і економіці є перешкодою на шляху виходу з боргової кризи. До такого висновку прийшла міжнародна організація 3(TI), яка оприлюднила в середу, 6 червня, доповідь, в якій досліджується ситуація в 25 країнах Євросоюзу.
Глибоко вкорінені проблеми в органах державного управління спостерігаються, зокрема, в Греції, Італії, Португалії та Іспанії, зазначив експерт TI Фінн Хайнріх. За його словами, взаємозв'язок між корупцією і безперервною кризою в цих країнах більше не можна ігнорувати.
Щорічний збиток у державах ЄС, заподіяний корупцією та укриттям від доходів становить, за даними Ради Європи, майже 120 млрд євро. При цьому більшість експертів упевнені, що насправді збитки - набагато більші.
Як зазначив Фінн Хайнріх, до корупції схильні не тільки країни середземноморського регіону. У державах Західної і Північної Європи також відсутні спеціальні відомства з боротьби з цим явищем. Навіть якщо політики і топ-менеджери безпосередньо і не порушують закон, вони все одно розбазарюються громадські гроші, заявив експерт неурядової організації.
Згідно з дослідженням TI, фірми часто використовують свій вплив для того, щоб отримувати вигідні контракти або чинити тиск на політиків. !zn
Читайте також:
Transparency: Концентрація влади в одних руках згубно впливає на Україну
Європа не побачила значних результатів у боротьбі з корупцією в Україні
Посол США: Падіння України у всіх рейтингах говорить про погіршення бізнес-клімату
Хорошковський вирішив допомогти Євросоюзу вийти з кризи