UA / RU
Підтримати ZN.ua

Transparency International запропонувала заборонити офшори

Організація закликала країни G20 визнати відкритість реєстрів загальним стандартом.

Міжнародна організація Transparency International на тлі скандалу з "панамськими документами" закликає міжнародне співтовариство негайно прийняти необхідні антикорупційні закони для заборони таємних компаній, йдеться в заяві організації.

"Розслідування на основі панамських документів викриває темну сторону глобальної фінансової системи, в якій банки, юристи та фінансові фахівці дозволяють таємним компаніям приховувати незаконні гроші, отримані внаслідок корупційних дій. Це потрібно зупинити. Світові лідери повинні об'єднатися і заборонити приховані компанії, які живлять корупцію високого рівня і дозволяють корупціонерам отримати вигоду з здобутого нечесним шляхом багатства", - коментує голова правління Transparency International Хосе Згас.

Transparency International також закликала країни G20 визнати відкритість реєстрів загальним стандартом, який повинен стосуватися також і інших країн.

"Скільки ще масових витоків документів світові лідери повинні побачити, щоб зрозуміти: відсутність відкритих реєстрів бенефіціарних власників компаній дозволяє жити глобальним схемами великомасштабної корупції?" – задається питанням Згас.

Крім цього, Transparency International вимагає, щоб державні реєстри бенефіціарних власників всіх компаній були публічними, щоб для корупціонерів було складніше приховати їх незаконне багатство в офшорних компаніях і трасти, де право власності зареєстровано на довірених осіб

Читайте також: Порошенко прокоментував скандал з панамськими офшорами

3 квітня Центр досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP), Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), а також сайти світових ЗМІ опублікували великий матеріал, в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами.

Розслідування базується на 2,6 терабайта даних, які включають в себе 11,5 млн документів з серверів одного з провідних реєстраторів офшорів у світі - панамської юридичної фірми Mossack Fonseca.

Росії присвячена значна частина розслідування – у ній стверджується, що близькі Володимиру Путіну люди через банк "Росія" і панамські офшорні компанії "відмили" понад 2 млрд доларів.

Також у матеріалах ICIJ, ідеться про те, що

президент України Петро Порошенко ще не передав свої активи в "сліпий траст", як він заявляв раніше, проте для реструктуризації активів корпорації Roshen вже створені три офшорних компанії. Представники президента України пояснили, що офшор йому був потрібен для передпродажної реструктуризації кондитерського бізнесу. Крім того, із результатів расслеования ICIJ з'ясувалося, що мер Одеси Геннадій Труханов має російське громадянство і володіє 20 офшорними компаніями.