Спільна робоча група Міністерства фінансів, ДПСУ, НБУ, НКЦБФР, Набу, Асоціації «Українські фондові торговці» (АУФТ) прийшла до висновку, що негативний результат декларації з податку на прибуток за операціями з торгівлі цінними паперами за 2012 (порядка 159 млрд грн) слід анулювати, і 2013 рік почати з «чистого листа» з наближеними фінансовим і податковим обліками.
Про це в статті для ZN.UA повідомив член ради асоціації "Українські фондові торговці» Андрій Некрилов.
«Той, хто справді розуміє суть проблеми, не може не оцінити позитивного впливу запропонованого рішення. Фактично він підводить риску під формуванням капіталів за рахунок неоподатковуваного доходу, коли у фінансовому обліку показувався додатний результат від торгівлі цінними паперами, а в податковому обліку стояв вічний «мінус», - зазначив експерт.
З початку 2012 року з України вивели за допомогою цінних паперів $3-3,5 млрд
За словами Некрилова, саме «вічний «мінус» став причиною поточного конфлікту ринку і ДПСУ. «Практика застосування ст. 153.8 ПКУ через переваги податкового обліку над фінансовим справді дозволяє по суті знизити платежі до бюджету за рахунок збільшення портфеля цінних паперів для профучасників і не профучасників ринку. (Можна зрозуміти обурення служби, коли таке збільшення портфеля відбувається за рахунок «сміттєвих цінних паперів».) Ринок звик до однозначного трактування, незалежно від статусу учасника: «чорна дірка» універсальна для всіх», - констатував фахівець.
На думку представника АУФТ, новий проект статей Податкового кодексу, який регулює порядок обчислення фінансового результату, з подальшим формуванням об'єкта оподаткування, виключає можливість різночитань.
«Чого очікуємо ми, учасники ринку, після прийняття змін, особливо враховуючи «нульовий варіант» в оподаткуванні операцій, здійснених у раніше чинному правовому полі? Відповідь очевидна: питання буде врегульоване, а претензії служби в частині оподаткування «збитку» буде знято законом України», - зазначив експерт.
Також Некрилов повідомив, що ДПСУ запропонувала ввести пільгову ставку оподаткування у розмірі 10% для фінансового результату, отриманого від операцій з цінними паперами. Для порівняння, відповідна ставка у Великобританії складає 28%, в США - 35%.
Докладніше читайте в статті Андрія Некрилова "Податківці VS фондовики: жорсткий клінч або компроміс можливий?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Оптимізаційний клондайк
Кабмін запропонував Раді удосконалити адміністрування податків
Податкова підготує закон про відповідальність за фінансові махінації
Нацбанк звернеться до податкової за роз'ясненнями з цінних паперів