ТНК-BP вкладе $1,2 млрд у розвиток нафтобізнесу в Україні
Компанія ТНК-BP має намір до 2020 року інвестувати в розвиток нафтового бізнесу в Україну 1,2 млрд доларів, повідомив голова правління ТОВ "ТНК-BP Коммерс" Дідьє Казіміро
Компанія ТНК-ВР має намір протягом найближчих п'яти років інвестувати в програму підвищення ефективності та якості виробництва нафтопродуктів на Лисичанському нафтопереробному заводі (який експлуатується ТНК-ВР ПрАТ «ЛИНІК», яке входить до структури ) 190 мільйонів доларів. Про це повідомив голова правління ТОВ «ТНК-ВР Коммерс» Дідьє Казіміро під час Другої міжнародної конференції з питань розвитку українського ринку нафтопродуктів.За його словами, на сьогодні з часу придбання цього нафтопереробного заводу компанією ТНК-ВР вкладено вже 1 мільярд доларів. У лютому 2011 року Лисичанський НПЗ почне виробляти бензин і дизпаливо за стандартами Євро-4 і Євро-5. Комплексна стратегія розвитку бізнесу компанії в Україні передбачає, що до 2020 року ТНК-ВР інвестує 1,2 мільярда доларів.
При цьому Казіміро зазначив, що це буде можливо у випадку формування в Україні стійкого конкурентного середовища, для чого необхідно «вирівнювання умов роботи на ринку нафтопродуктів для всіх його учасників, а також отримання рівного доступу операторів ринку до сировини та можливості її транспортування».
На сьогоднішній день, на думку Казіміро, на українському ринку цінову політику диктують оптові імпортери нафтопродуктів. Не дозволяє працювати на рівних умовах також присутність на українському ринку так званих пільгових імпортерів, вартість продукції яких нижча за рахунок несплати ними податків. У результаті інші компанії змушені зазнавати збитків, або підвищувати вартість нафтопродуктів, що не сприяє покращенню інвестиційної привабливості галузі.
У результаті вищевказаних факторів, а також у зв'язку зі зміною логістики доставок нафтопродуктів (сьогодні це залізничні перевезення, що набагато дорожче, аніж постачання продуктопроводом) фактична переробка нафти на Лисичанському НПЗ скорочена до 5 мільйонів тонн на рік. Спочатку цей НПЗ проектувався для обсягу переробки 24 мільйонів тонн нафти на рік. В останні роки потужність нафтопереробки обмежена 8 млн. тонн нафти на рік.