UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тіньові зарплати на АЗС: навіть великі мережі не гребують економити

У «зарплатних» лідерів оклади в середньому становлять 25 000 грн.

Зарплати у «нафтовій» сфері України досить скромні, і ростуть вони також стримано. Так, у 25 з 46 найбільших мереж АЗС протягом року офіційні оклади зросли в діапазоні від 15 до 116%.  Про це у своїй статті пише Сергія Куюна, директор ВАТ «Консалтингова група А-95» -«Сльози і «конверти»: як платять зарплати на ринку пального».

«Ці подвиги (зарплати та їх зростання – ред.) в цілому виявились досить скромними у масштабах всього ринку: середній оклад по ринку за рік збільшився з 12 211 до 13 678 грн/міс. Здається, навіть сторонньому спостерігачу зрозуміло, що ці цифри слабо стикуються з уявленнями про заробітки у «нафтовій» сфері», - пише автор.

Автор сумнівається в тому, що зарплата в одній галузі може відрізнятися у 5–6 разів. Однак звіти АЗС намагаються довести, що це можливо.

«Також ви маєте повірити у те, що працездатна людина може вижити на 4260 грн на місяць, як випливає зі звітності одеської мережі Petromol і рівненської «Прайм», яку відносять до орбіти компанії «Паралель», - додав Куюн.

Автор підкреслив, що офіційних окладів у мережах «Прайм» і МОТТО не вистачить навіть на їжу.

Щодо «зарплатних» лідерів, то вони лишаються незмінними. Показник ОККО у понад 30 000 грн насправді є не дуже типовим, оскільки на другий квартал у групі припадає виплата річних бонусів (у другому кварталі минулого року показник сягнув 34 000 грн). В інші періоди оклади в середньому становлять 25 000 грн. На цьому ж рівні зазвичай працюють Socar та UPG.

«Схоже, на ОККО неоподаткованими залишилися тільки чайові», - коментує автор.

Цікаву аномалію являє собою GT Group. Адже роздрібна торгівля скрапленим газом, не кажучи вже про гурт, якими займається бізнес-група, є низькомаржинальною порівняно з бензином і дизпаливом. Але, попри це, оператор демонструє оклади в діапазоні 18 537–66 638 грн/міс., а середнє значення по групі дорівнює окладам у лідерів ринку.

«Мережа «Нефтек» може сплачувати як мінімум удвічі вищі податки», - додав Куюн.

З іншими матеріалами Сергія Куюна можна ознайомитися за посиланням.