UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимчасова допомога: як діяти, коли не вистачає страхового стажу для отримання пенсії

У такому випадку можна отримати фінансову допомогу від держави.  

Кожного року в Україні збільшується кількість років страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію у віці 60 років.

Читайте також: Зміни в законодавстві: деяким жінкам можуть збільшити кількість надбавок до пенсії

Українці пенсійного віку, які не набули достатньо страхового стажу для призначення пенсії, мають право на отримання тимчасової державної допомоги, пише «Соціальна інформаційна платформа».

Це передбачено постановою Кабміну від 27.12.2017 №1098 «Про затвердження Порядку призначення тимчасової державної соціальної допомоги особі, яка не працює та досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату».

Умови для отримання тимчасової соціальної допомоги

Який розмір соціальної допомоги

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (тобто наразі 2027 грн, а з 1 грудня — 2093 грн).

Як отримати соціальну допомогу

Треба звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання чи ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг), та подати наступні документи:

Рішення про призначення такої допомоги чи відмову в ній ухвалюють протягом десяти календарних днів з дня звернення. Рішення про відмову повідомляють протягом п’яти днів з дня його ухвалення.