UA / RU
Підтримати ZN.ua

Telegram можуть закрити: депутат розказав, як та чому це можливо

Железняк провів аналогію з сайтом Backpage. 

Соцмережу Telegram, через яку арештували росіянина Павла Дурова, теоретично можуть закрити, однак це потребуватиме чималої політичної волі в тих країнах, які приймуть таке рішення. При цьому прикладом може стати сайт приватних об'яв BackPage, який закрили в США, пише народний депутат Ярослав Железняк.  

Протягом довгого часу сайт Backpage використовували для різних цілей, у тому числі продажу незаконних товарів, а спроби його закрити зазнавали невдач через юридичні перешкоди.

"Однією з головних причин, чому сайт не могли закрити, було те, що Backpage користувався захистом розділу 230 Communications Decency Act. Цей закон надавав платформам імунітет від відповідальності за контент, створений їх користувачами. Тому, навіть якщо на сайті розміщувалися незаконні оголошення, адміністрація Backpage не несе прямої відповідальності за їх зміст. Але потім їх правоохоронці здогнали через типу легалізацію крипти, яку ті отримували коли вже  Visa та MasterCard їх відключили", - зазначив депутат. 

За його словами, у 2018 році прийняли законопроект FOSTA-SESTA (Fight Online Sex Trafficking Act і Stop Enabling Sex Traffickers Act). Цей законопроект змінив правила гри, дозволивши притягати до відповідальності інтернет-платформи за сприяння сексуальній експлуатації.

"Backpage був закритий. Вебсайт було конфісковано Міністерством юстиції США, а його засновники та інші посадові особи компанії були арештовані та звинувачені в сприянні проституції, торгівлі людьми та відмиванні грошей", - додав він.

Читайте також: Маск закликав звільнити заарештованого засновника Telegram Дурова

Раніше арешт Дурова та майбутнє функціонування Telegram прокоментували у Центрі протидії дезінформації при РНБО України. Його очільник Андрій Коваленко заявляв, що до прильоту до Франції підприємець був у Баку, де хотів зустрітися з російським диктатором Владіміром Путіним. Він порівняв арешт Дурова зі зломом "Енігми" Британією під час Другої світової війни, адже Telegram активно користуються російські військові