Народний депутат Олександр Онищенко з групи "Воля народу", очолюваної Ігорем Єремєєвим, в четвер зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2365 про заходи, спрямовані на націоналізацію ПАТ КБ "ПриватБанк" - найбільшого українського банку.
Інформація про реєстрацію законопроекту з'явилася сьогодні на сайті Верховної Ради, однак текст досі не опублікований.
ZN.UA звернулося до народного депутата за роз'ясненнями. У відповідь Онищенко пояснив, що 12 березня до обіду зареєстрував законопроект і передав його повний текст і пояснювальну записку до нього.
"Причини, за яким на сайті парламенту досі текст законопроекту не з'явився, мені не відомі", - зазначив депутат.
На прохання ZN.UA помічник Онищенка переслала редакції тексту законопроекту, який ми наводимо повністю.
У "Приватбанку" законопроект оцінили як нереалістичну провокацію.
"Це провокація і дурість, яка не має відношення до економічної реальності та законодавчого процесу", - наводить "Інтерфакс-Україна" коментар фінустанови на відповідну ініціативу.
За даними ZN.UA, керівництво Національного банку України стурбована ситуацією, яка може розгорнутися навколо цього законопроекту, і не вважає реалістичним його прийняття Верховною Радою.
За даними НБУ, у "Приватбанку" зосереджено 26% обсягу вкладів фізичних осіб у банківській системі і 15% активів банківської системи, а сама кредитна організація є найбільшим банком України з активами 204,6 млрд грн на кінець 2014 року і має статус спеціалізованого ощадного (кошти фізичних осіб становлять понад 50% пасивів банку).
Крім того, банк займає близько половини українського ринку платіжних карт.
"ПриватБанк" входить в групу "Приват", співвласником якої є Ігор Коломойський. За даними банку, на початок 2015 року його найбільшими акціонерами залишалися бізнесмен Геннадій Боголюбов і Коломойський (за 36,98%), а також Triantal Investments Ltd (16,23%).
Треба підкреслити, що банк є основним одержувачем рефінансування, що виділяється Нацбанком, рахунок якого йде на десятки мільярдів гривень.
Варто нагадати, що старт темі націоналізації дав Ігор Коломойський, заявивши на засіданні Спецкомісії ВР з питань приватизації про необхідність перегляду результатів приватизації колишнього держхолдингу "Укррудпром", стверджуючи про її незаконність.
Крім того, Коломойський, шляхом звернення до судів з приводу "Західенерго" і "Закарпаттяенерго", дав старт кампанії реприватизації, покликаної відновити справедливість нечистоплотних угод між політиками і олігархами за всі попередні роки.
Відомо також про складні стосунки між Онищенко і Коломойським. Онищенко неодноразово піддавався критиці в програмах телеканалу "1+1".
Також відомо, що Онищенко має відчутний вплив на міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, в чию компетенцію входять питання, у вирішенні яких зацікавлений Коломойський.