UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тарифи на світло, воду і газ: що зміниться з 1 червня

Дія мораторію не розповсюджується на усі тарифи.  

У липні минулого року Верховна Рада прийняла законопроект №7427, що передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення. Але це не стосується інших тарифів, які можуть зрости.

Читайте також: "Думаєте хоч хтось показав розрахунки?": У ВР продовжують критикувати рішення про підвищення тарифів на електроенергію

В Україні з 1 червня планують підняти ціни на низку послуг ЖКГ, пише «РБК-Україна».

Яким буде тариф на світло з 1 червня в Україні

Минулого місяця уряд продовжив дію пільгових тарифів на електроенергію до 1 червня 2023. Ціни зафіксували на довоєнному рівні:

Однак у НКРЕКП неодноразово заявляли про необхідність переглянути ціну на світло. Як пояснюють у регуляторі, підвищення тарифу для населення є вимушеним кроком, щоб відновити енергосистему після ракетних атак. Нова ціна може становити до 2,88 грн/кВт-год.

НКРЕКП вже підвищило ціни на розподіл електроенергії для 22 обленерго України з 1 червня на 25-50%, а 1 липня планується наступний етап. Це може стати підставою для перегляду тарифів для населення.

Яким буде тариф на воду з 1 червня

Щодо цін на воду, в НКРЕКП також готують рішення про підвищення тарифів. Це питання винесене на засідання Нацкомісії 31 травня 2023.

Проект постанови про нові ціни на воду для водоканалів України був опублікований ще у грудні 2022 року, але тоді його відправили на доопрацювання. Згідно з документом, вартість на послуги централізованого водопостачання та водовідведення може зрости в середньому на 30%.

Яким буде тариф на газ з 1 червня

На період війни в Україні запроваджено мораторій цін на газ для населення. Тому тариф із 1 червня залишиться незмінним.

Крім того, компанія "Нафтогаз" продовжила дію свого річного тарифу до 1 травня 2024 року – 7,96 грн/куб.м. У решти постачальників послуги вартість 1 кубометра – від 7,7 до 9,99 грн.

Крім цін на газопостачання та розподіл газу тарифний мораторій діє на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання – до закінчення воєнного стану та ще 6 місяців після.

Член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомив, що російські ракетні удари завдали величезних збитків енергосистемі України, через що влада вимушена збільшити тариф на електроенергію для населення. За його словами, навіть після збільшення тарифу на електроенергію не вийде покрити всі витрати, які несуть державні енергокомпанії.