На сьогоднішній день в Україні тарифи заморозили на рівні минулого опалювального сезону, але це не назавжди. Європейські компанії зараз підвищують вартість газу та електроенергії для всіх категорій споживачів, а європейці планують активно скорочувати енергоспоживання. При цьому, як повідомляє The New York Times, ціни на електроенергію у країнах Європи відрізняються нестійкістю.
"У Британії оптова ціна мегават-години електроенергії (достатня для постачання близько 2000 будинків на годину) на початку цього тижня досягла рекордного середньодобового рівня близько 500 фунтів, або 590 доларів, що приблизно вп'ятеро перевищує рівень серпня минулого року", - пише видання, посилаючись на слова Раджива Гогни, партнера консалтингової фірми LCP.
У Німеччині постачальники газу вже підвищили ціни на 70-150% порівняно з минулим роком, а уряду довелося вдатися до нових заходів, щоб стримати зростання цін на газ.
Очікується подальше підвищення цін у всіх країнах Європи, а рушійною силою зростання цін є побоювання, що взимку буде дефіцит газу.
Ситуація в Україні
Нагадаємо, що розрив між існуючими цінами на ресурси та тими, що платить населення, має покриватися за рахунок субсидування тарифів. Тобто споживачі (населення насамперед) не оплачують реальну вартість, зокрема електроенергії.
Видання focus.ua порівняло оптові ціни на електроенергію в деяких країнах ЄС та Україні.
Наприкінці липня Верховна Рада ухвалила законопроект №7427, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло на період дії воєнного стану та ще півроку після нього.