UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тариф на розподіл газу: скільки він становитиме у 2022 році

В цьому році українцям доведеться більше платити за доставку блакитного палива.

В Україні зросла оплата за доставку газу, оскільки з 1 січня 2022 року були затверджені нові тарифи на послугу. В середньому, тариф на розподіл газу збільшився на 3,9%. В кожній області ціна на розподіл газу може бути різною та залежати від числа споживачів, розміру витрат для сталого функціонування газорозподільних систем, повідомляє «Газ Правда».

Зростання тарифу на доставку газу: чому це сталося

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 22 грудня 2021 року ухвалила постанову, згідно з якою з 1 січня 2022 року розподіл газу подорожчав в середньому на 3,9%.

Повідомляється, що відповідно до чинного законодавства, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік щороку затверджує НКРЕКП у грудні.

Який тариф на доставку газу буде для населення у 2022 році

В залежності від регіону та постачальника газу, українці матимуть різні тарифи на розподіл газу.

За даними НКРЕКП, найбільші тарифи за один кубометр доставки газу одержали:

Найменший тариф на розподіл газу за один кубометр отримали:

Читайте також: Держстат порахував зростання боргів за комуналку в 2021 році: за газ платять найгірше

Доставка газу: як розраховується сума у платіжці

Сума залежить від об’ємів спожитого блакитного палива. За основу беруть об’єм використаного палива за попередній період, тобто у 2022 році це період з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року, далі його ділять на 12 та множать на тариф місцевого Оператора ГРМ.

Слід зазначити, що існують певні мінімальні обсяги споживання газу, тому якщо споживати менше них, то все одно доведеться заплатити встановлений мінімум для конкретного об'єкта споживання.

Мінімальний обсяг споживання доставки газу є таким:

Група споживання газу визначається під час підписання договору (в залежності від підключених газових пристроїв: газова плита, газовий котел, водонагрівач) та фіксується в договорі на розподіл газу.

Читайте також: Зміни в обліку газ з 1 травня: Оператор ГТС роз'яснив, до чого готуватись українцям

Тариф на розподіл газу: як заощадити кошти

У випадку, коли споживач не користується газовим котлом, тоді йому слід звернутись до свого Оператора ГРМ із заявою про відключення газового котла, та змінити категорію споживання у договорі про розподіл газу.

Варто відзначити, що зміна групи споживання вплине на нарахування за розподіл лише на майбутні періоди (тобто, з 1 січня наступного року). Розраховані об’єми за минулий період залишаться на рівні чинної на той період групи споживання.

Хто звільняється від оплати за доставку газу

Плата за розподіл газу не нараховується лише тим домогосподарствам, яким офіційно припинено постачання (розподіл) газу. Це має підтверджуватися відповідним Актом припинення газопостачання.

В такому випадку газопостачання має бути не просто припинено (опломбовано), а також має бути розірвано договір з розподілу газу. Відповідну заяву слід направити своєму Оператору ГРМ.

Нагадаємо, що у цьому році українців очікує збільшення суми платіжок за комуналку, оскільки в Україні планується перерахунок тарифів за житлово-комунальні послуги для населення.