UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тайвань передав Києву перші два з 20 обіцяних генераторів високої потужності 

Генераторами вдалося забезпечити вже понад 50 котелень міста, які залежать від електроенергії.

Тайвань передав Києву перші два генератори електроенергії високої потужності (300–800 кВА) з 20, які тайванці пообіцяли для допомоги у забезпеченні киян теплом під час відключень електроенергії через російські обстріли, повідомляє пресслужба мера столиці Віталія Кличка.

«Перші два генератори вже передали «Київтеплоенерго», їх використають у міських котельнях. Загалом в рамках проекту передбачається передача близько 20 генераторів для живлення об’єктів критичної інфраструктури столиці», – сказав Кличко.

У грудні Київ та Тайвань підписали меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги столиці України в придбанні дизельних електрогенераторів за сприяння пожертви Міністерства закордонних справ Тайваню.

Ініціатором такої співпраці і одним із підписантів меморандуму став засновник Фонду «Дарничани», депутат Київради Григорій Маленко. У рамках меморандуму Фонд «Дарничани» отримує від Китайської республіки 1 мільйон доларів США для придбання та передачі на баланс міста альтернативних джерел живлення. 

Читайте також: Підприємці Казахстану передали медзакладам України 41 генератор

За інформацією Кличка, вже понад 50 котелень, що залежать від наявності електроенергії, вдалось забезпечити генераторами для безперебійної роботи. Майже 140 бюветних комплексів отримали шанс працювати від генераторів.

Крім того, Київ збільшує кількість пунктів обігріву, що оснащені генераторами. Нові пункти, де люди можуть підзарядити гаджети та зігрітись у випадку відсутності електроенергії та теплопостачання, додались у Голосіївському, Дніпровському, Оболонському, Святошинському та Подільському районах. Загалом у столиці працюють уже 530 пунктів міста та ДСНС, а також понад сотня пунктів, функціонування яких забезпечує бізнес.

Аварійна ситуація в нашій енергосистемі породжена не лише ракетними атаками ворога, а й вадами самої системи, що виявилася інституційно слабкою, внутрішньо незахищеною та неготовою до цих атак. Детальніше про це читайте у статті Олександра Сергієнка «Війна як привід поглянути вглиб проблеми споживачів та енергетиків».