2 березня 3 офіційно став 159-м членом Всесвітньої торговельної організації.
Процес приєднання тривав більше 12,5 років - заявку на членство в СОТ Душанбе подав ще в травні 2001 року. Всі ці роки йшли переговори Таджикистану з країнами-членами СОТ, які вимагали від країни лібералізації законодавства щодо зовнішньої торгівлі, інвестицій, зниження мит.
Тільки в липні 2010-го Таджикистану було привласнено статус держави спостерігача, а 10 грудня 2012 року президент Таджикистану Емомалі Рахмон і генеральний директор СОТ Паскаль Ламі нарешті підписали протокол про входження республіки в цю організацію.
9 січня 2013 року парламент країни ратифікував протокол про входження до СОТ, який у кінці січня було передано в секретаріат СОТ.
Зазначимо, що Таджикистан - друга країна в Центральній Азії після Киргизії, що вступила до СОТ.
Світова торговельна організація була утворена 1 січня 1995 року і є правонаступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі.
Цілі організації - лібералізація світової торгівлі шляхом її регулювання переважно тарифними методами при послідовному скороченні рівня імпортних мит, а також усунення різних нетарифних бар'єрів, кількісних обмежень.
СОТ здійснює контроль за виконанням торговельних угод, укладених між членами організації, забезпечує торгові переговори, спостерігає за торговою політикою і вирішує торговельні суперечки. Штаб-квартира організації знаходиться в Женеві. !zn
Читайте також:
ООН закликала Україну звільнити екс-прем'єра Таджикистану
Євросоюз буде вимагати від України компенсації за зміну тарифів у рамках СОТ