Світовий банк вказав на недоліки Податкового кодексу
Новий Податковий кодекс, який набирає чинності з 1 січня 2011 року, містить низку позитивних моментів, проте він не вирішує ключові проблеми податкової політики та адміністрування. Таку оцінку ПК висловлювали у Світовому банку (СБ).
Новий Податковий кодекс, який набирає чинності з 1 січня 2011 року, містить низку позитивних моментів, проте він не вирішує ключові проблеми податкової політики та адміністрування. Таку оцінку ПК висловлювали у Світовому банку (СБ).«Податковий кодекс майже не знижує складність і обтяжливість податкового адміністрування», - йдеться в макроекономічному огляді СБ.
Серед негативних аспектів у всесвітньому банку називають зниження податкової бази податку на прибуток (ППП) та податку на додану вартість (ПДВ) через введення податкових пільг. «Таким чином, зниження ставки прямих податків стає фіскально більш складним», - підкреслюється в макроекономічному огляді СБ.
Окрім того, на думку банку, Податковий кодекс не вирішив проблеми ухилення від сплати ПДВ та спеціальних режимів, які «були неефективними у стимулюванні економічної діяльності або зниження цін на деяку продукцію в минулому».
«Більше того, нова схема ПДВ для зернової та деревообробної продукції діє як податок на експорт і може таким чином стримувати зростання у цих секторах», - підкреслюється в огляді.
Також у СБ незадоволені відстрочкою реформи системи єдиного податку, яка призначена для охоплення малого бізнесу в усіх сферах діяльності і зниження ухилень від сплати податків.
Серед досягнень у СБ зазначили оптимізацію місцевих податків, реформування податку на прибуток для страхових компаній і консолідацію окремих частин податкового законодавства в єдиний кодекс.