Етап мінімально низьких цін на нафту повільно наближається до завершення на тлі гальмування росту видобутку і підвищення попиту, йдеться в доповіді Всесвітнього банку.
"Незважаючи на те, що в результаті уповільнення темпів економічного зростання світовий попит на нафту зменшився, падіння цін на нафту, дві третини якого були обумовлені зростанням пропозиції, виявилося настільки масштабним, що призвело до зростання споживання, яке досягла п'ятирічного максимуму в 1,8% в 2015 році, хоча і дещо знизилася в четвертому кварталі", - відзначають аналітики банку.
Банк відзначає уповільнення зростання видобутку сланцевої нафти в США. Хоча інші світові видобувні країни підтримують високі обсяги видобутку, незважаючи на різке скорочення інвестицій, а обговорення можливого погодженого скорочення поставок нафти з боку Саудівської Аравії, Росії і деяких менш великих країн-експортерів нафти поки не завершилося домовленістю, тим не менш, в четвертому кварталі 2015 року зростання світового видобутку нафти сповільнилося на 50% у порівнянні з середнім показником за перші три квартали року, говориться в доповіді.
Світовий банк очікує в 2016 році середню ціну нафти близько 37 доларів за барель. Поступове підвищення цін очікується протягом 2017 року, коли з ринку будуть витіснені виробники з високою собівартістю видобутку нафти, що призведе до скорочення сукупної пропозиції, а тривале пожвавлення світової економіки забезпечить зміцнення попиту, вважають у банку.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі.