Аналітики Світового банку погіршили свої прогнози з приводу стану економіки РФ. На думку фахівців, через обвал цін на нафту та продовження дії економічних санкцій, в нинішньому році ВВП Росії скоротиться майже на 2%. Наголошується, що прогнози експертів установи щодо Росії з кожним разом стають все менш оптимістичними. У грудні минулого року Банк прогнозував скорочення її економіки на 0,7%, а в січні – на 1%.
Головний експерт СБ по Росії Биржит Ханзль, однак, високо оцінює роботу Центробанку РФ щодо стримування інфляції, але відзначає триваючий тиск на федеральний бюджет.
Тим часом, економічна рецесія гостро б'є по населенню. Згідно з даними Росстату, в 2015 році число бідних РФ зросло на 3,1 мільйона чоловік. За прогнозами аналітиків СБ, при збереженні даної тенденції число жебраків в Росії скоро перевищить 20 мільйонів чоловік.
Рівень бідності в РФ, таким чином, регресує до показників 2007 року. Цей процес стане самим серйозним зростанням рівня бідності з часів дефолту 1998 року, і російська влада практично нічого не зможе зробити з цим. "Очевидно, що фіскальний простір для маневру дуже мало, щоб і далі збільшувати соціальні витрати", – зазначила Ханзль на прес-конференції.
У свою чергу, аналітик СБ з питань бідності Михайло Матицин повідомив, що в 2016 році рівень особистого споживання російських громадян скоротиться на 3%, в додаток до 9%, втраченим в 2015 році. Це скорочення перевершує за масштабами те, яке спіткало населення країни в ході кризи 2008-2009 рр ..
"Це нове пристосування до економічного шоку", – зазначив економіст, додавши також, що найбільше скорочення витрат російських домогосподарств довелося на товари тривалого користування, зокрема автомобілі та побутову техніку.
Як повідомлялося раніше, Мінекономрозвитку РФ у своєму останньому прогнозі очікує, ВВП Росії в 2016 році скоротиться на 0,8% проти очікуваного зростання на 0,7%; середньорічний курс рубля становитиме 68,2 руб/дол; ціна Urals – 40 дол за барель, інфляція – 8,5%; відтік капіталу – 50 млрд дол,
Як повідомлялося раніше, згідно з опитуванням Фонду "Громадська думка" проведеному на початку цього року, 54% росіян вважають економічну ситуацію в РФ поганою, 41% - задовільною, лише 3% - високою. Ще 2% вагалися з відповіддю.