UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові ціни на продукти харчування у жовтні зросли до максимального значення за 10 років

Подорожчали зернові та молочна продукція.

У жовтні 2021 року світові ціни на продукти харчування зросли до пікового значення за попередні 10 років та перевищили попередній пік, який спостерігався у липні 2011 року. Про це повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН.

Зростання було зумовлене зростанням світових цін на рослинні олії та зернові.

Порівняно з вереснем 2021 року значення індексу цін на зернові ФАО у жовтні зросло на 3,2%. Це стало результатом погіршення планів на врожай в основних країнах-експортерах (Канада, Росія та США) та зниження пропозиції на глобальних ринках. Ціни на пшеницю при цьому підскочили на 5%.

Значення індексу цін на молочну продукцію ФАО зросло на 2,6 пункту порівняно з вересневим показником внаслідок активізації світового попиту на вершкове масло, сухе знежирене та сухе незбиране молоко та прагнення покупців забезпечити нарощування запасів.

Однак при цьому дешевшає м'ясо та цукор. Середнє значення індексу ціни на м'ясо ФАО знизилося на 0,7% проти вересневого показника. Середнє значення індексу цін на цукор ФАО знизилося вперше за шість місяців і виявилося на 1,8% нижче за його вересневий рівень.

Читайте також: Понад 70% дорослого населення України регулярно вживає продукти зі шкідливими трансжирами - опитування ВООЗ

Повідомлялося, що середні ціни на продукти харчування у вересні поточного року, порівняно з вереснем 2020 року, зросли на 14,3%. За даними Держстату, найбільше подорожчали: цукор — на 88,0%, олія — на 71,7%, яйця — на 60,7%.

За даними статвідомства, доходи населення України склали 1079,8 млрд. гривень, а витрати - 1166,4 млрд. гривень. Скорочення заощаджень становило 86,5 млрд. гривень. Наявний дохід у розрахунку на одну особу становив 18 969 гривень.