UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові ціни на продовольство зросли до рекордного рівня за 1,5 року

Ціни на основні продукти харчування зросли в серпні, незважаючи на те, що ціни на зерно впали і прогноз врожаю був підвищений.

Індекс продовольчих цін ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) в серпні склав 165,6 пункту, збільшившись на 1,9% порівняно з липневим показником і майже на 7% порівняно з аналогічним показником роком раніше.

Місячний стрибок був, головним чином, зумовлений зростанням котирувань на сир і пальмову олію, тоді як ціни на пшеницю, кукурудзу і рис знизилися.

ФАО помітно підвищила прогноз світового виробництва зернових у 2016 році до 2566 млн тонн, що на 22 млн тонн більше порівняно з прогнозами липня. У звіті ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові, таке зростання пояснюється, в першу чергу, в очікуванні рекордного світового урожаю пшениці в цьому році, а також переглядом прогнозу на врожай кукурудзи в Сполучених Штатах Америки в бік значного підвищення в поточному році.

Світове виробництво фуражного зерна в 2016 році має скласти близько 1329 млн. тонн, що на 2,1% вище, ніж в 2015 році, чому також сприяє більш високий прогноз виробництва кукурудзи в ряді країн, зокрема у США.

Прогноз виробництва пшениці був збільшений до 741 млн тонн, що було зумовлено переглядом прогнозів у бік значного підвищення для Австралії, Північної Америки, Індії та Російської Федерації. Росія може стати найбільшим у світі експортером пшениці в 2016/17, обігнавши Європейський Союз, де надмірні опади призвели до зниження врожайності в цьому році.

Індекс цін ФАО, який відстежує міжнародні ринкові ціни по п'яти основним продовольчим товарним групам, виріс в серпні до 15-місячного максимуму після липневого спаду.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 3% у порівнянні з липневим показником і на 7,4 відсотка в порівнянні з показником в серпні минулого року.

Нагадаємо, що Україна встановила у 2015/2016 МГ рекорд з експорту зерна - 39,4 млн тонн.