"Огляд світового ринку відновлюваної енергії", аналіз останніх прогнозів компанії щодо розміру світових енергетичних ринків до 2030 року, показує стабільне зростання вартості встановлених потужностей.
Bloomberg New Energy Finance прогнозує, що з рекордних $195 млрд в 2010 році сума подвоїться, і в 2020 році складатиме $395 млрд, перш ніж досягти $460 млрд в 2030 році.
Європа залишиться найбільшим ринком для інвестицій у відновлювану енергетику, проте стикнеться з короткотерміновим сповільненням зростання у зв’язку зі скороченням "зелених" тарифів для проектів сонячної та вітрової енергетики.
В той час як найбільші фінансові активи на нові проекти у відновлюваній енергетиці надходять сьогодні з ЄС, після 2014 року Китай почне домінувати на інвестиційному ринку, щорічно витрачаючи $50 млрд.
Сонячна енергетики буде другою за підйомом після морської вітроенергетики, зростаючи з 51 ГВт в 2010 році до 1137 ГВт в 2030 році.
Нагадаємо, напередодні Україна вперше потрапила до рейтингу привабливих для "зелених" інвестицій країн, який складає аудиторська компанія Ernst&Young, посівши в ньому 32 місце з 40.
ZN.UA: Відзначимо, що наразі Україні поки нічим пишатися в питанні поновлюваних джерел енергії. Як розповів раніше в інтерв'ю ZN.UA голова Державного агентства енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич, в енергобалансі країни частка поновлюваних джерел енергії становить близько 1%, при цьому за останні чотири роки цей показник практично не змінився в кращий бік.
В липні 2010 року Міжнародне енергетичне агентство опублікувало оновлену дорожню карту розвитку технологій енергогенерації «Перспективи енергетичних технологій-2010». Це сценарний аналіз ключових технологій виробництва та споживання енергії на наступні 50 років. Основний акцент даної концепції - забезпечення розумного, природоохоронного (екологічного) і конкурентного розвитку енергетики. Визначальними при виборі технологій енергогенерації є ефективність, ступінь впливу на навколишнє середовище, капітальні та експлуатаційні витрати.
Не вщухають дискусії і щодо значущості відновлюваної енергетики в структурі українського енергобалансу, особливо в світлі підготовки до реалізації Національного проекту «Енергія природи». Нерідко в наукових і політичних колах звучать діаметрально протилежні думки про доцільність, можливості та масштаби будівництва та експлуатації об'єктів відновлюваної енергетики - від вкрай песимістичних до фантастичних.