UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддям поки що не загрожує «моніторинг способу життя»

Немає спеціального суддівського Порядку для такого моніторингу.

На сьогоднішній день немає спеціального суддівського Порядку для "моніторингу способу життя" суддів. Документ досі не погоджено. Про це пише Анатолій Пашинський, радник, керівник практики «Антикорупційні питання» ЮФ «Василь Кісіль та Партнери» у своїй статті для ZN.UA«Моніторинг способу життя декларантів. Не секретні поради».

За словами автора, це означає, що, згідно з перехідними положеннями Закону № 1079-ІХ, моніторинг способу життя суддів поки що має проводитись на підставі загальних норм Закону «Про запобігання корупції». Закон встановлює низку особливостей проведення такого моніторингу, наприклад, обов'язкове інформування ВСП про початок моніторингу способу життя окремого судді.

«Водночас слід зазначити, що у відкритому доступі немає згадок про проведення моніторингу життя хоча б одного судді. Не виключено, що НАЗК зайняло вичікувальну позицію і продовжує переговори з ВСП з цього питання», - наголошується в матеріалі.

Автор нагадав, що первинна редакція Закону «Про запобігання корупції» не передбачала особливої процедури моніторингу життя для суддів. Саме це і стало основною причиною визнання рішенням Конституційного суду від 27 жовтня 2020 норми про моніторинг способу життя неконституційним. Але вже у грудні 2020 року Верховна Рада доповнила Закон новою статтею про особливості моніторингу життя суддів. Відповідно до неї, НАЗК протягом місяця мало розробити спеціальний Порядок моніторингу способу життя судді та подати його на погодження Вищій раді правосуддя (ВСП).

«НАЗК розробив проект Порядку і подав його на погодження, але в березні 2021 року ВСП відмовився його схвалювати. Зауважень до проекту було багато — починаючи з відсутності визначення поняття «моніторинг» і закінчуючи впровадженням моніторингу способу життя членів сімей суддів (що нормами закону не передбачено)», - йдеться у статті.