Окружний адміністративний суд Києва встановив, що голова Державної фіскальної служби не може відмовитися від погодження надання відстрочки сплати податків за поданням підлеглих. Про це сказано в повідомленні прес-служби суду.
Повідомляється, що в суд з позовом звернувся як фізична особа глава ДФС Роман Насиров. Він просив суд встановити наявність у голови ДФС повноважень на прийняття рішень про розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання податкового боргу без обмежень в сумі і в межах одного бюджетного року.
Насиров також просив суд встановити відсутність у нього, як у голови ДФС, повноважень проводити аналіз фінансового стану платника податків, який звернувся з відповідною заявою.
"23 листопада Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши цей позов встановив, що голова ДФС, за умови надання йому для розгляду повного пакета документів, який, зокрема, містить аналітичні матеріали відповідного контролюючого органу нижчого рівня щодо фінансового стану платника податків, не мав повноважень на прийняття іншого рішення, ніж про розстрочення/відстрочення сплати податкового боргу", - наголошується в повідомленні.
Як зазначає сайт "Наші гроші", рішення у цій справі прийняла трійка суддів Окружного адмінсуду Києва під головуванням судді Євгена Аблова. Цей суддя у часи Революції гідності за 5 годин розглянув справу і зобов'язав Беркут розігнати Майдан, що і спробували зробити в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року. Вже через два тижні Аблов отримав можливість приватизувати квартиру вартістю 9,1 млн грн, яку в 2016 році продав.
Нагадаємо, що 10 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила в суд обвинувачувальний акт щодо відстороненого від посади голови ДФС Романа Насірова.
2 березня детективи НАБУ вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру в рамках розслідування "газової справи Онищенка" по епізоду про незаконне надання відстрочки по оплаті ренти компаніями-учасниками корупційної оборудки.
7 березня Солом'янський районний суд Києва обрав голові ДФС Роману Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 100 млн гривень застави. Апеляційний суд Києва 13 березня залишив без змін рішення суду першої інстанції. Незабаром дружина Насірова внесла за нього заставу, і ввечері 16 березня він вийшов із СІЗО.
У серпні стало відомо, що суд наклав арешт на все майно Насірова, включаючи наявну в держреєстрі нерухомість.