UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зняв арешт з нафтового екс-активу Курченка, який знаходиться в заставі у НБУ

Тепер Нацбанк зможе продати її на відкритих торгах

Господарський суд Києва 19 жовтня зняв арешт з Херсонського нафтоперевалочного комплексу, який належить компаніям побіжного бізнесмена Сергія Курченка. Суд задовольнив позов Національного банку України, у якого комплекс знаходиться в заставі з часів Януковича до 2013 року.

НБУ планує продати комплекс на відкритому конкурсі. Херсонський перевалочний комплекс може стати першим великим заставним активом, реалізованим на торгах НБУ, передає ЛігаБізнеінформ.

Реалізувати Херсонську перевалку НБУ запланував ще на початку 2016 року. Арешт з майнового комплексу ХНПК повністю знято.

"Нефтеперевалка - це застава третіх осіб, якщо ми її отримаємо, ми відразу самі її можемо виставити на продаж, - говорила в червні цього року глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв'ю "Українській правді". - Це досить знаковий об'єкт, на який є попит".

Сергій Курченко придбав Херсонську нефтеперевалку через свою компанію ВЕТЕК у листопаді 2013 року у групи "Інфокс" екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Аналітики оцінювали суму угоди в $ 100-150 млн. Після втечі Курченка з країни активи Херсонської нафтогавані та нафтопродукти, які там зберігаються, були арештовані в рамках кримінальної справи.

Майновий комплекс перебував у заставі НБУ, оскільки саме регулятор видав "Реал банку" Курченка кредит у розмірі 787 млн грн. Позичальник кредит не погасив, у березні 2014-го "Реал банк" був визнаний неплатоспроможним. І надалі суди визнали за НБУ право власності Херсонської перевалки.

За підсумками 2015 року Херсонська гавань відвантажила рекордні за кілька років 160 000 тонн нафтопродуктів. Послугами перевалки користувалися такі великі трейдери, як "Інтергал", "Ромпетрол", WOG і інші компанії. Зростання морських поставок був пов'язаний з неодноразовим припиненням імпорту російського ДТ залізничним транспортом.